کرونا ، حمله ائتلاف سعودی به نزدیکی دو مرکز قرنطینه در یمن

به گزارش علی بلاگ، کمیته عالی وزارتی مبارزه با کرونا در یمن از اقدامات ائتلاف سعودی در راستای انتشار ویروس کرونا در یمن اطلاع داد.

کرونا ، حمله ائتلاف سعودی به نزدیکی دو مرکز قرنطینه در یمن

به گزارش گروه بین الملل علی بلاگ، کمیته عالی وزارتی مبارزه با کرونا در یمن، امروز (چهارشنبه)، در بیانیه ای گفت که جنگنده های ائتلاف سعودی اطراف مراکز مخصوص قرنطینه را در این کشور هدف قرار دادند.

پیشتر، سخنگوی جنبش انصارالله یمن نیز با اشاره به کوشش ائتلاف عربستان برای انتقال ویروس کرونا به یمن، کشورهای عضو ائتلاف را مسئول این اقدام دانسته بود (جزئیات بیشتر).

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن سبأ، کمیته عالی وزارتی مبارزه با کرونا در یمن در این خصوص گفت که جنگنده های ائتلاف طی ساعات گذشته اطراف مرکز قرنطینه مدرسه المحجبه در شهر عفار (استان بیضاء-جنوب یمن) را هدف قرار دادند.

این کمیته همچنین گزارش کرد که نیروهای وابسته به ائتلاف اطراف یک مکان مخصوص قرنطینه راهنمایی نمایندگان قطار را در همان شهر هدف قرار داده است.

کمیته وزارتی مبارزه با کرونا ضمن محکوم کردن اقدام ائتلاف گفت که این طرح متجاوزان در راستای انتشار کرونا در یمن انجام شده است.

این کمیته ادامه داد که کشورهای متجاوز با افزایش پرواز های به یمن و بازگشایی گذرگاه های مرزی و فرستادن یمنی ها از عربستان به یمن در کوشش هستند ویروس کرونا را به یمن وارد نمایند.

در همین ارتباط، ده ها یمنی با به راه انداختن تجمع اعتراضی در جنوب یمن علیه ورود نیروهای ائتلاف سعودی، تهدید کردند که اگر پروازهای مربوط به انتقال نیروهای ائتلاف به یمن لغو نشود، انقلاب خواهند کرد (جزئیات بیشتر).

کشور یمن تا به امروز مورد مشکوک ابتلا به کرونا ثبت نکرده است این در حالی است کشور عربستان سعودی بشدت درگیر ویروس کروناست و روزانه از ابتلای چندین شهروند خود به این ویروس خبر می دهد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرونا ، حمله ائتلاف سعودی به نزدیکی دو مرکز قرنطینه در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ، حمله ائتلاف سعودی به نزدیکی دو مرکز قرنطینه در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید