علم و تکنولوژی

بازار کار رشته ریاضیات و کاربردها

دو رشته­ ریاضی محض و کاربردی، به علت شباهت زیاد دروس آن به یکدیگر، باهم تلفیق شدند و رشته جدیدی با عنوان ریاضیات و کاربرد­ها در دانشگاه­ ها شکل گرفت. این رشته به عنوان پلی بین ریاضیات محض و کاربردی است. از یک طرف به کاربرد علم ریاضی در رشته های دیگر می...

2 آبان 1399

توضیحات قادر آشنا درباره تغییر در مدیریت مجموعه تئاتر شهر

قادر آشنا مدیرکل هنر های نمایشی دلیل اصلی جدایی سعید اسدی از مجموعه تئاتر شهر را علاقه شخصی او برای بازگشت به فعالیت های علمی و دانشگاهی گفت.

2 آبان 1399

برگزیدگان یازدهمین جشنواره فارابی 27 مرداد معرفی می شوند

اختتامیه یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی دوشنبه 27 مردادماه با تقدیر از 35 برگزیده حقیقی و حقوقی داخلی و بین المللی برگزار می گردد.

26 مهر 1399

تیک تاک از ترامپ شکایت می کند

مالک تیک تاک می گوید در یک سال گذشته سعی کرده با دولت آمریکا با حسن نیت تعامل کند اما دولت آمریکا را متهم کرده که رویه عادلانه ای در برخورد با این شرکت نداشته است.

22 مهر 1399

دسترسی محققان به اسناد علمی و تاریخی با سامانه سنا ممکن شد

وزیر علوم با رونمایی از سامانه سنا گفت: دسترسی محققان کشور به اسناد علمی و تاریخی با این سامانه میسر شد.

21 مهر 1399

اختصاص اینترنت رایگان به هیئت های عزاداری

وزارت ارتباطات به 1892 هیئت عزاداری در سراسر کشور اینترنت رایگان اختصاص داد.

20 مهر 1399

از ویشینگ در دنیای هکرها چه می دانید؟

در این گزارش همچنین آمده است در سال 2019 کمپانی های فناوری خسارت 54 میلیون دلاری از هک دیدند که نسبت به سال 2018 افزایشی 40 درصدی نشان می داد و این رقم در سال جاری بسیار بیشتر خواهد بود.

18 مهر 1399

اضافه شدن مردعنکبوتی به عنوان Marvels Avengers

توسعه دهندگان Marvels Avengers از اضافه شدن شخصیت مردعنکبوتی به عنوان مذکور توسط DLC خبر دادند.

14 مهر 1399

جنس کارآمدترین ماسک های بهداشتی از چیست؟

ماسک N95 فیلتردار، برای محیط های صنعتی طراحی شده اند و بنابراین در طرّاحی آن، محافظت از دَمِ فرد مهمتر از بازدَم اوست، حال آنکه در ماسک های بهداشتی، محافظت از دم و بازدم به یک اندازه مهم است.

12 مهر 1399

تفریح و هیجان با آدرنالین اضافه

روزنامه خراسان: اگر امروز شهربازی ها در شهر های بزرگ به پروژه های بزرگ گردشگری تبدیل شده اند که باپسوند های ترین مانند بلندترین، طولانی ترین، ترسناک ترین، بزرگ ترین و ... اقدام به جذب مردم می نمایند در گذشته این طور نبوده و شهربازی ها به وسایل و مکان های...

7 مهر 1399

تفاوت عمده و قابل توجه برند آنر با هواوی چیست؟

گرچه همه ما برند هوآوی را با مدل های گوشی آنر آن می شناسیم؛ اما چند وقتی می گردد، این برند کاملاً از کمپانی مادر خود جدا شده و به طور مستقل کار می نماید.

7 مهر 1399

سال جاری به جای آش و شله زرد، ماسک نذری توزیع کنید

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا از مردم خواست در ماه محرم سال جاری به جای نذری های متداول مانند آش، شله زرد و... ماسک نذری توزیع نمایند و به افراد مختلف ماسک بدهند.

4 مهر 1399

مجتبایی: بدرالزمان قریب با کارش ازدواج کرد

فتح الله مجتبایی به مناسبت درگذشت بدرالزمان قریب گفت: قریب نه تشکیل خانواده داد و نه بچه ای داشت و درواقع کارهایش تنها دغدغه هایش بود. او از آن دست افرادی بود که با کارش ازدواج کرد.

31 شهریور 1399

اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص تغییر تاریخ برگزاری آزمون زبان انگلیسی تولیمو

سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای زمان برگزاری آزمون تولیمو برای دوره های 146 و 147 را روزهای 14 و 15 مرداد گفت.

23 شهریور 1399

گوشی گلکسی M31s در تاریخ 9 مرداد وارد بازار می گردد

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سامسونگ، جانشین گوشی گلکسی M31 در تاریخ 30 جولای برابر با 9 مرداد ماه به بازار خواهد آمد. سامسونگ به تازگی این خبر را تایید کرد که گوشی گلکسی M31s را در تاریخ 9 مرداد به بازار ارائه می نماید.

23 شهریور 1399

رفع ابهامات حقوقی؛ پیش نیاز راه اندازی منطقه آزاد تجاری ایرن و سوریه

چگونگی راه اندازی منطقه آزاد تجاری در سوریه موضوع نشستی بود که با حضور حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق ایران، کیوان کاشفی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه، محمدرضا کرباسی، معاون بین الملل اتاق ایران، احمد جاقتصادی، معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی...

22 شهریور 1399

محله قلهک، از محله های قدیمی و باصفای شمالی تهران

قلهک از محله های قدیمی و باصفای شمالی تهران است که در منطقه 3 شهرداری واقع شده است. محله قلهک از جمله محله های با بافت ترکیبی مدرن و قدیمی است که از اصالت بالایی برخوردار است. بیشتر خیابان های این محله مشجر هستند و کمبود وجود فضای سبز مانند پارک و بوستان...

21 شهریور 1399

ترکیه سامانه اس400 را بر روی جنگنده های آمریکا آزمایش نموده است

رسانه ای فاش کرد که دولت ترکیه بعد از خرید اس 400 روسیه، آن را بر روی جنگنده های آمریکایی در مرکز ترکیه آزمایش نموده است.

14 شهریور 1399

صفحه رسمی دانشگاه شهید بهشتی در اینستاگرام راه اندازی شد

صفحه رسمی دانشگاه شهید بهشتی در اینستاگرام راه اندازی شد.

9 شهریور 1399

راه اندازی شرکتی به منظور توسعه واکسن ضدکرونا با استفاده از نانوذرات

آران ای ایمیون به صورت اسپین آف توسط شرکت سیرنائومیکس تاسیس شده تا با استفاده از نانوذرات لیپیدی و پلی پپتیدی روی توسعه واکسن ضدکرونا کار کند.

6 شهریور 1399
تعداد: (55)