پلوسی: تعلل ترامپ در مقابله با کرونا عامل شیوع مرگبار آن در آمریکا است

به گزارش علی بلاگ، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تعلل دولت در مقابله با کرونا را عامل مرگ شهروندان دانست و گفت: باید پس از اتمام بحران، عملکرد دولت در این زمینه مورد تحقیق قرار گیرد.

پلوسی: تعلل ترامپ در مقابله با کرونا عامل شیوع مرگبار آن در آمریکا است

به گزارش گروه سیاسی علی بلاگ، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه گفت، دولت این کشور مسئول فوت آمریکایی ها در اثر ابتلا به کرونا است.

پلوسی در مصاحبه با سی ان ان گفت: تکذیب [شیوع کرونا] توسط رئیس جمهور مرگ اور بود. تعلل او در رساندن تجهیزات به نقاطی که به آن نیاز دارند مرگ آور بود. همچنان که رئیس جمهور دست روی دست می گذارد مردم جانشان را از دست می دهند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را مسبب مرگ آمریکایی های می داند گفت، بله همینطور است. منظور من همین است.

پلوسی گفت هنگامی که بحران کرونا به اتمام برسد باید اقدامات دولت در برابر این همه گیری مورد تحقیق قرار گیرد. اما اکنون مهم این است که این اطمینان حاصل گردد که شکست های او در برابر کنترل کرونا متوقف گردد.

وی اضافه کرد: ما هنوز دستگاه های تست کافی نداریم. ما هنوز تجهیزات محافظتی برای کارکنان بخش بهداشت که جانشان را برای نجات دیگران به خطر می اندازند نداریم.

آمریکا از نظر میزان ابتلا به ویروس کرونا در دنیا، رتبه اول را دارد و تا کنون بیش از 123 هزار مبتلا در این کشور گزارش شده است که از این میان 2229 نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پلوسی: تعلل ترامپ در مقابله با کرونا عامل شیوع مرگبار آن در آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: تعلل ترامپ در مقابله با کرونا عامل شیوع مرگبار آن در آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید