واکنش تند مطهری به لغو برنامه پزشکان بدون مرز در ایران ، این رفتار چه تناسبی با تعلیمات اسلام دارد؟

به گزارش علی بلاگ، علی مطهری به لغو برنامه پزشکان بدون مرز در ایران واکنش نشان داد.

واکنش تند مطهری به لغو برنامه پزشکان بدون مرز در ایران ، این رفتار چه تناسبی با تعلیمات اسلام دارد؟

به گزارش علی بلاگ، وزارت بهداشت به دلیل لغو حضور پزشکان بدون مرز فرانسه که قرار بود در ایران بیمارستان صحرایی ایجاد نمایند، عذرخواهی کرد.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به لغو حضور پزشکان بدون مرز در ایران انتقاد نموده و خواهان شفاف سازی در این زمینه شده است. او در توییتی نوشته است: وزیر بهداشت دلایل لغو برنامه پزشکان بدون مرز را به مردم اعلام کند. تصمیم گیر در این موضوع وزارت بهداشت و دولت بوده است یا نهاد دیگری و چه نهادی؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از توییت خود نیز آورده است: وزارت بهداشت شرح دهد که این رفتار چه تناسبی با تعلیمات اسلام درباره رفتار با غیرمسلمان و نیز نجات بیماران و حق مردم دارد.

تصویر توییت مطهری را می توانید در زیر ببینید:

به گزارش علی بلاگ، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: پزشکان بدون مرز فرانسه در نظر داشتند یک بیمارستان 48 تخت خوابی سیار و صحرایی در یکی از مراکز درمانی ما ایجاد نمایند.

وی اضافه کرد: امروز بیش از 10 هزار تخت بیمارستانی و 10 هزار تخت پسابیمارستانی که عمده آنها مازاد است، داریم و قاعدتا 48 تخت بیمارستانی برای شرایط ما راهگشا نیست. ضمن پوزش و عذرخواهی، از این اقدام همراهانه و همدلانه آنها تقدیر می کنیم.

علیرضا وهاب زاده، مشاور وزیر بهداشت هم در توئیتی نوشت: در گروه پزشکان بدون مرز، هیچ متخصص عفونی یا مرتبط با کرونا حضور نداشت. یک پزشک اورژانس و میزان کمی تجهیزات مصرفی که فراوری داخل هم دارد. داروی خاص و تحریمی هم نبوده که به کاهش اثرات تحریم یاری کند. در شرایطی که ده ها بیمارستان صحرایی نیروهای مسلح درآماده باش و بسیاری از بیمارستان ها خالی است، حضور این تیم و راه اندازی بیمارستان صحرایی 48 تختخوابی لزومی ندارد.

  • سابقه پزشکان بدون مرز در ایران | چرا بعضی با حضور آنها مخالفت می نمایند؟
منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش تند مطهری به لغو برنامه پزشکان بدون مرز در ایران ، این رفتار چه تناسبی با تعلیمات اسلام دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند مطهری به لغو برنامه پزشکان بدون مرز در ایران ، این رفتار چه تناسبی با تعلیمات اسلام دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید