واکسن آلرژی به بادام زمینی ساخته شد

به گزارش علی بلاگ، پژوهشگران استرالیایی اخیرا پیروز به توسعه واکسن آلرژی به بادام زمینی شده اند.

واکسن آلرژی به بادام زمینی ساخته شد

به گزارش علی بلاگ به نقل از ایسنا، محققان دانشگاه استرالیا جنوبی(UniSA) واکسنی برای آلرژی به بادام زمینی توسعه داده اند که می تواند جان هزاران فرد دارای آلرژی نسبت به این خوراکی را نجات دهد.

واکسن در آزمایشگاه درمانی دانشگاه استرالیای جنوبی ساخته شده است و تاکنون که بر روی موش ها و نمونه های خون انسان آزمایش شده، موثر بوده است. اگر آزمایش های پژوهشگران بر روی انسان نیز موفقیت آمیز باشد، می تواند به کابوس آلرژی به بادام زمینی خاتمه داده و زندگی میلیونها نفر را تغییر دهد.

واکسن مذکور با بازنویسی پاسخ بدن به آلرژن های بادام زمینی، پاسخ غیر آلرژیک به جای آلرژیک ایجاد می کند. واکنش های آلرژیک به آلرژن های بادام زمینی از حالت تهوع و استفراغ گرفته تا آنافیلاکسی و مرگ متغیر است.

درمان جدید مقابله با آلرژی به بادام زمینی

آنافیلاکسی یا بیش دفاعی(Anaphylaxis) یک واکنش آلرژیک جدی است که به طور ناگهانی آغاز می گردد و می تواند منجر به مرگ گردد. آنافیلاکسی معمولاً با علایمی همچون ضایعات جلدی، خارش، تورم گلو و افت فشار خون همراه است.

پریتهی الدی(Preethi Eldi) رهبر این مطالعه گفت: تقریباً سه درصد از بچه ها استرالیایی نسبت به بادام زمینی حساسیت دارند. آلرژی به بادام زمینی می تواند خطرات بسیاری برای سلامتی داشته باشد. اگر ما بتوانیم واکسن مؤثر آلرژی بادام زمینی را توسعه دهیم، این استرس، نگرانی و نظارت مداوم بر شخص از بین خواهد رفت. این واکسن به شکل موثری سیستم ایمنی بدن را فریب می دهد تا مواد آلرژی زا بادام زمینی را قبول نماید.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکسن آلرژی به بادام زمینی ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن آلرژی به بادام زمینی ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید