خبرنگاران اتباع خارجی مبتلا به کرونا در فارس رایگان درمان می شوند

به گزارش علی بلاگ، شیراز- خبرنگاران- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس خاطرنشان کرد:تا به امروز هیچ مورد مثبت ابتلای اتباع خارجی به کرونا در این استان گزارش نشده است که در صورت ابتلای این اتباع خارجی به این بیماری، درمان آنها رایگان خواهد بود.

خبرنگاران اتباع خارجی مبتلا به کرونا در فارس رایگان درمان می شوند

سید احمد احمدی زاده، شنبه در گفت و گو با علی بلاگ افزود: به منظور اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به اتباع بیگانه در استان، تا به امروز 76 هزار پیامک با محتوای آموزشی و همچنین تاکید بر لزوم در خانه ماندن برای اتباع خارجی دارای کارت آمایش، شرکت کنندگان در طرح سرشماری اتباع و خانوارهای غیرمجاز دارای دانش آموز مجاز ارسال شده است.

وی ادامه داد: همچنین فرایند صدور برگ تردد درون و برون استانی برای اتباع دارای کارت آمایش نیز متوقف شده و میهمانشهرهای شهید دستغیب جهرم و شهید بهشتی سروستان نیز به طور منظم و روزانه ضدعفونی می شوند.

او گفت: خط کارگاه تولیدی البسه در میهمانشهر شهید بهشتی سروستان نیز به تولید ماسک تغییر یافته که تا به امروز حدود 200 هزار ماسک در این واحد تولید و با قیمت نازل در بین اتباع توزیع شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: همچنین با پیگیری و رایزنی با دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان در شیراز، کمک های نقدی و غیرنقدی به تعدادی از خانوارهای آسیب پذیر اتباع خارجی که دارای مسائل معیشتی شدید هستند داده شده است.

احمدی زاده، تعداد اتباع خارجی مجاز استان فارس را حدود 200 هزار نفر برشمرد و گفت:بر اساس هماهنگی اجرا شده با بیمه سلامت استان، دفترچه های بیمه سلامت اتباع خارجی که اعتبار آنها خاتمه یافته بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان تا سی ام اردیبهشت 99 تمدید اعتبار شده اند و مراکز درمانی هم ملزم به ارائه خدمات درمانی به صاحبان دفترچه ها هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اتباع خارجی مبتلا به کرونا در فارس رایگان درمان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اتباع خارجی مبتلا به کرونا در فارس رایگان درمان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید