تأمین اطمینان از توان دفاعی پدافند هوایی روسیه در شبه جزیره کریمه

به گزارش علی بلاگ، در حالی که مانورهای چندملیتی سی بریز در سواحل اوکراین شروع شده، نیروهای ناوگان دریای سیاه روسیه در هماهنگی با مجموعه سامانه های دفاع ضدموشکی مستقر در شبه جزیره کریمه، تمریناتی را برای دفع حملات هوایی احتمالی انجام دادند.

تأمین اطمینان از توان دفاعی پدافند هوایی روسیه در شبه جزیره کریمه

به گزارش گروه بین الملل علی بلاگ به نقل از خبرگزاری نووستی، دفتر اطلاعاتی ناوگان دریای سیاه روسیه امروز (سه شنبه) اعلام نمود که آنالیز کارآیی سیستم دفاع ضدهوایی مستقر در شبه جزیره کریمه انجام گرفت.

بر اساس این اطلاعات، خدمه هواپیماها و بالگردهای ناوگان دریای سیاه به همراه گروه هوایی منطقه نظامی جنوبی روسیه در هماهنگی با نیروهای هنگ سیستم دفاع ضدهوایی اس-400 و مجموعه سامانه های موشکی پانتسیر مستقر در شبه جزیره کریمه به منظور آنالیز آمادگی رزمی سیستم پدافند هوایی این منطقه تمرینات نظامی مشترکی را انجام دادند.

در این رزمایش، انواع جنگنده های سوخو و بالگردهای میگ ناوگان دریای سیاه روسیه با پرواز در جهت گیری های مختلف، نقش اهداف تحت کنترل برای سیستم دفاع ضدموشکی را ایفاء کردند. خدمه جنگنده های روسی در جریان این تمرینات وظایف محوله از جمله حداکثر فاصله از منطقه تشخیص ایستگاه های رادار و همچنین بالاترین ارتفاع ممکن از سطح دریا را با مهارت کامل انجام دادند. مجموعه سامانه های اس-400 و پانتسیر استقرار زمینی نیز بدرستی اهداف هوایی را تشخیص داده و بدون استفاده از تیراندازی واقعی، آنها را با پرتاب های الکتریکی مورد هدف قرار دادند.

این تمرینات با هدف افزایش آمادگی و بالا بردن توان رزمی نیروهای نظامی در این منطقه، در شرایطی انجام گرفت که روز گذشته (دوشنبه) مانورهای نظامی-دریایی چندملیتی سی بریز-2021 در سواحل اوکراین و مناطق شمال غربی دریای سیاه شروع شده است که در آنها بیش از 5 هزار نیروی نظامی، 32 کشتی و 40 هواپیما از کشورهای عضو ناتو و دیگر شرکای آنها در سراسر دنیا (در مجموع 32 کشور) شرکت دارند.

ناوگان دریای سیاه روسیه موظف شده است تا کلیه فعالیت های کشتی نظامی کشورهای شرکت نماینده در این مانورها را زیر نظر داشته باشد.

مقامات مسکو بارها نسبت به افزایش فعالیت های ناتو و آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه هشدار داده اند. سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه پیش از این گفته بود که آمریکا و متحدانش در ناتو اقدامات نظامی خود در خاک اوکراین و منطقه دریای سیاه را گسترش داده و صلح و امنیت در منطقه را در معرض تهدید قرار داده اند.

سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه نیز کشورهای عضو ناتو را به کوشش برای نظامی کردن منطقه دریای سیاه متهم نموده و یادآور شده که کشتی های نظامی آمریکا و متحدانش از کشورهای فرامنطقه ای، بطور مرتب در آب های ساحلی دریای سیاه حضور پیدا می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تأمین اطمینان از توان دفاعی پدافند هوایی روسیه در شبه جزیره کریمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأمین اطمینان از توان دفاعی پدافند هوایی روسیه در شبه جزیره کریمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید