تعاریف و اصطلاحات

کفسابی چیست؟ انواع روش های آن به همراه مراحل اجرا

خود را در یک قایق روی آب های پُرتلاطم تصور کنید. اگر در زاویه قرار بگیرید که بتوانید خود را در آب مشاهده کنید، نمی توانید انعکاس چهره خود را ببینید. اما اگر آب آرام باشد، زمانی که خود را در آب نگاه می کنید، می توانید بازتاب چهره خود در آب را ببینید. این تمثیل...

6 آبان 1399

تصمیم گیری چیست و چه مراحلی دارد؟

تصمیم گیری بخشی جدایی ناپذیر در تمام سازمان ها و هر نوع مدیریتی است. در واقع عملکرد هر مدیر، با مهارت تصمیم گیری و تصمیمات عقلانی و مؤثر او مشخص می گردد. هر مدیر صدها تصمیم به صورت آگاهانه یا ناخودآگاه در جهت پیشبرد کارهای سازمان و اهداف آن، می گیرد. به...

2 آبان 1399

از ویشینگ در دنیای هکرها چه می دانید؟

در این گزارش همچنین آمده است در سال 2019 کمپانی های فناوری خسارت 54 میلیون دلاری از هک دیدند که نسبت به سال 2018 افزایشی 40 درصدی نشان می داد و این رقم در سال جاری بسیار بیشتر خواهد بود.

18 مهر 1399

جنس کارآمدترین ماسک های بهداشتی از چیست؟

ماسک N95 فیلتردار، برای محیط های صنعتی طراحی شده اند و بنابراین در طرّاحی آن، محافظت از دَمِ فرد مهمتر از بازدَم اوست، حال آنکه در ماسک های بهداشتی، محافظت از دم و بازدم به یک اندازه مهم است.

12 مهر 1399

تفاوت عمده و قابل توجه برند آنر با هواوی چیست؟

گرچه همه ما برند هوآوی را با مدل های گوشی آنر آن می شناسیم؛ اما چند وقتی می گردد، این برند کاملاً از کمپانی مادر خود جدا شده و به طور مستقل کار می نماید.

7 مهر 1399

ترامپ: اغلب افسوس توییت ها و بازنشرهای خودم را می خورم!

ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای که روز جمعه منتشر شد، اذعان کرد معمولاً افسوس توییت ها و بازنشرهای خودش را می خورد!

26 شهریور 1399

خاتمه سکوت مزدک میرزایی با کنایه به علیفر!

میزگرد گزارشگران ورزشی در کشور های فارسی زبان با حضور مزدک میرزایی، علاوالدین بوریف، و فیروز مشعوف برگزار گردید تا گزارشگر سابق صدا و سیمای ایران که اکنون به انگلیس مهاجرت نموده صحبت های جالبی در آن مطرح کند و بعد از مدت ها به دلایل این تصمیم بپردازد.

12 شهریور 1399

دلیل اصرار بن سلمان برای بازگرداندن سعد الجابری چیست؟

فارس نوشت: منابع اگاه و مرتبط با دایره قدرت در ریاض از کوشش محمد بن سلمان ولی عهد سعودی برای بازگرداندن سعد الجابری رئیس اسبق دستگاه اطلاعات سعودی از کانادا خبر می دهند.

5 شهریور 1399

انتها قابلیت سنجش فشار خون به گلکسی واچ اکتیو 2 آمد

دو ماه پیش بود که سامسونگ از برنامه خود برای عرضه یک نرم افزار سلامتی خبر داد که کاربران ساعت های هوشمند را قادر می ساخت فشار خون خود را اندازه گیری کنند و خوشبختانه اخیرا این قابلیت برای ساعت هوشمند گلکسی واچ اکتیو 2 منتشر شده.

28 مرداد 1399

واکنش ها به تصمیم آمریکا برای خروج از معاهده آسمان های باز

فارس نوشت: تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با واکنش هایی در جهان روبه رو شده است.

6 مرداد 1399

چرا ترامپ از لغو تحریم های تسلیحاتی ایران هراسان است؟!

تحلیلگر مسائل اروپا، درباره احتمال تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران از سوی امریکا گفت: گفتگوهای سختی در خصوص تمدید برنامه تسلیحاتی ایران بین اروپا و آمریکا انجام گرفته است.

18 تیر 1399

تشریح درآمدها و برنامه فیفا فوروارد؛ کمک های سالیانه فیفا به 211 کشور بابت چیست؟

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) سالیانه کمک هایی را به تمام 211 عضو خود انجام می دهد و در کنار آن برای برنامه توسعه کشورها نیز بودجه هایی تعیین می کند.

12 تیر 1399