اخبار سیاسی

واگذاری استقلال و پرسپولیس منوط به ارائه لایحه نظام باشگاه داری به مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با اشاره به ضرورت ارائه لایحه نظام باشگاه داری به مجلس توسط دولت، گفت: مجلس در صورتی با واگذاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی موافق است که وزارت ورزش مقدمات این واگذاری را فراهم کند.

5 آبان 1399

نوبخت: 8500 میلیارد تومان برای توسعه متروی کلانشهر ها در نظر گرفتیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: 8 هزار و 500 میلیارد تومان برای کمک به قطار شهری و متروی کلان شهر ها اختصاص داده شده که سهم تهران از این رقم قطعاً قابل توجه خواهد بود.

5 آبان 1399

مذاکرات بین افغانی و شروع راه پر فراز و نشیب صلح

خبرنگاران - گروه بین الملل: افغانستان که مردمانشان به آن لقب قلب آسیا را داده اند 19 سال بعد از حملات ائتلاف آمریکایی که خسارت های اقتصادی و جانی زیادی برای این کشور و زیان های امنیتی گسترده ای نیز برای منطقه به همراه داشت، امروز شنبه شاهد ورق خوردن فصلی...

4 آبان 1399

روزهای سبز و خوش بورس باز می گردد؟ ، اقدامات حمایتی جدید کلید خورد

خبرنگاران : دامنه اقدامات حمایتی از بازار سرمایه از سوی دولت به بانک ها و صندوق توسعه ملی کشیده شد و بانکها مجاز به سرمایه گذاری در این بازار شدند.

3 آبان 1399

بازار کار رشته ریاضیات و کاربردها

دو رشته­ ریاضی محض و کاربردی، به علت شباهت زیاد دروس آن به یکدیگر، باهم تلفیق شدند و رشته جدیدی با عنوان ریاضیات و کاربرد­ها در دانشگاه­ ها شکل گرفت. این رشته به عنوان پلی بین ریاضیات محض و کاربردی است. از یک طرف به کاربرد علم ریاضی در رشته های دیگر می...

2 آبان 1399

سعد حریری در رأس تحولات برای تشکیل دولت جدید لبنان

نخستین نشانه های دولت جدید لبنان که قرار است رایزنی ها برای تشکیل آن قبل از بازگشت امانوئل ماکرون به بیروت در اوایل ماه سپتامبر آینده آغاز شود، نمایان شده و طبق گفته ها، سعد حریری برجسته ترین نامزدها برای تصدی پست نخست وزیری است.

26 مهر 1399

برگزیدگان یازدهمین جشنواره فارابی 27 مرداد معرفی می شوند

اختتامیه یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی دوشنبه 27 مردادماه با تقدیر از 35 برگزیده حقیقی و حقوقی داخلی و بین المللی برگزار می گردد.

26 مهر 1399

تیک تاک از ترامپ شکایت می کند

مالک تیک تاک می گوید در یک سال گذشته سعی کرده با دولت آمریکا با حسن نیت تعامل کند اما دولت آمریکا را متهم کرده که رویه عادلانه ای در برخورد با این شرکت نداشته است.

22 مهر 1399

آسیب جدی اصناف کرونازده از تعطیلی جلسات هیات عالی نظارت

عضو و سخنگوی هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با طرح این موضوع که چه دلیلی دارد جلسات هیات عالی نظارت پس از روی کار آمدن چند وزیر و دو سرپرست، همچنان تشکیل نشود؟ گفت: از مدتی پیش از دوران وزارت محمد شریعتمداری و رضا رحمانی و نیز دوران دو سرپرست پیشین و فعلی...

21 مهر 1399

دسترسی محققان به اسناد علمی و تاریخی با سامانه سنا ممکن شد

وزیر علوم با رونمایی از سامانه سنا گفت: دسترسی محققان کشور به اسناد علمی و تاریخی با این سامانه میسر شد.

21 مهر 1399

متن نامه زنگنه به رئیس جمهور در واکنش به نامه نمایندگان به روسای قوا علیه او

وزیر نفت خواهان آنالیز ادعاهای بعضی نمایندگان مجلس در جلسه سران قوا شد.

19 مهر 1399

از ویشینگ در دنیای هکرها چه می دانید؟

در این گزارش همچنین آمده است در سال 2019 کمپانی های فناوری خسارت 54 میلیون دلاری از هک دیدند که نسبت به سال 2018 افزایشی 40 درصدی نشان می داد و این رقم در سال جاری بسیار بیشتر خواهد بود.

18 مهر 1399

لاوروف: تلاش ضدایرانی آمریکا باعث رسوایی شورای امنیت می شود

به گزارش خبرنگاران، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه -1، از آمریکا بابت تلاش برای احیاء تحریم های بین المللی علیه ایران انتقاد کرد و هشدار داد که چنین اقدامی می تواند به رسوایی جدی در شورای امنیت و در نهایت، تضعیف اقتدار...

18 مهر 1399

ولیعهد سعودی با نخست وزیر عراق مصاحبه کرد

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری رسمی عربستان (واس) از گفتگوی تلفنی ولیعهد این کشور با نخست وزیر عراق اطلاع داد.

16 مهر 1399

ساعات کاری ادارات مالیاتی افزایش می یابد

پارسا گفت:ساعات کاری ادارات مالیاتی در روز های به جامانده مرداد و شنبه اول شهریورماه افزایش می یابد.

13 مهر 1399

جانسون: در قرنطیه مسافران خارجی بی رحمانه عمل می کنیم

نخست وزیر انگلیس گفت، درخصوص اعمال قوانین قرنطینه بر روی مسافرانی که از کشور های دوست به این کشور سفر نمایند، هیچ رحمی وجود نخواهد داشت.

12 مهر 1399

جنس کارآمدترین ماسک های بهداشتی از چیست؟

ماسک N95 فیلتردار، برای محیط های صنعتی طراحی شده اند و بنابراین در طرّاحی آن، محافظت از دَمِ فرد مهمتر از بازدَم اوست، حال آنکه در ماسک های بهداشتی، محافظت از دم و بازدم به یک اندازه مهم است.

12 مهر 1399

ظریف: امنیت لبنان، امنیت ماست

وزیر امور خارجه کشورمان که در لبنان به سر می برد، با انتشار توئیتی تأکید کرد: ما در منطقه، همه متفق القول هستیم که امنیت لبنان، امنیت ماست.

11 مهر 1399

تضمین توسعه پایدار با تقویت تشکل ها و مشارکت اجتماعی

22 مرداد در تقویم رسمی ایران به عنوان روز تشکل ها و مشارکت اجتماعی نام گذاری شده است. روزی که نشان از توجه دولت به سازمان های مردم نهاد دارد و در حوزه مالی، یادآور نقش و اهمیت تشکل های بخش خصوصی در توسعه کسب وکار و تحقق توسعه پایدار است؛ چراکه با ورود تشکل...

9 مهر 1399

تفاوت عمده و قابل توجه برند آنر با هواوی چیست؟

گرچه همه ما برند هوآوی را با مدل های گوشی آنر آن می شناسیم؛ اما چند وقتی می گردد، این برند کاملاً از کمپانی مادر خود جدا شده و به طور مستقل کار می نماید.

7 مهر 1399
تعداد: (111)