80 ساعت برای 80 میلیون ایرانی

به گزارش علی بلاگ، پویش های مردمی برای برطرف تحریم های ایران در شبکه های مجازی و کمپین های مردمی به راه افتاد.

80 ساعت برای 80 میلیون ایرانی

به گزارش خبرگزاری علی بلاگ، در روزهای گذشته در توییتر و فضای مجازی، بسیاری از ایرانی-آمریکایی ها که چند تن از آن ها پزشک هستند، کمپینی با هشتگ #EndCOVIDSanctions برقرار نموده اند و از نمایندگان کنگره و ترامپ می خواهند که تحریم ها علیه ایران در زمان مبارزه با ویروس کرونا، لغو گردد. روز گذشته هم خبر آمد که 12 نماینده کنگره آمریکا، از جمله الکساندریا اوکازیو کورتس، برنی سندرز، الیزابت وارن، ایلهان عمر، خواکین کاسترو و باربارا لی در نامه ای به استیو منوچین (وزیر خزانه داری آمریکا) خواهان رفع فوری تحریم ها علیه ایران شده اند.

این درحالی است که دولت ترامپ مدعی شده است که ایران تحریم دارویی نیست و مسئله ای برای دریافت دارو ندارد که دروغی آشکار است. ایران تحریم دارویی نیست، اما به علت عدم توانایی در جابه جایی های مالی، توان خرید دارو و امکانات درمانی از کشورهای خارجی را ندارد.

در همین حال پویش مردمی مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایرانیان در شرایط سخت درگیری ویروس کرونا، از شهروندان آمریکایی خواسته است تا با وزارت خزانه داری به منظور لغو تحریم ها حتی به صورت موقت، تماس بگیرند.

این پویش مردمی که 80 ساعت برای 80 میلیون نام گذاری شده است، برای آن است تا از دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا (اوفک) بخواهند تحریم هایشان را علیه ایران رفع نمایند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه این پویش آمده است: 80 میلیون ایرانی با پیغامدهای غمباری روبرو می شوند اگر تحریم های آمریکا برداشته نگردد. در بحبوحه این بحران جهانی، با توجه به اینکه ایران یکی از کانون های کووید-19 شده است، ترامپ در همان هفته ای که چین و انگلیس از آمریکا خواستند تا تحریم ها را رها کند، چرا که ایران یک منطقه داغ کووید-19 است، تحریم های جدیدی وضع کرد.

این بیانیه می افزاید: محققان پیش بینی می نمایند اگر تحریم ها برداشته نشوند، حداقل 3.5 میلیون ایران در اثر کووید-19 جان خود را از دست خواهند داد. ایرانی ها نمی توانند تجهیزات ضروری را همچون کاغذهای ماسک، بخرند یا فراهم آورند اگر تحریم های آمریکا برداشته نگردد.

این پویش از مردم خواسته است با دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا(اوفک) تماس بگیرید و به آنها بگویید که آمریکا باید تحریم های مرگ آور خود علیه ایران را بردارد.

در این بیانیه افزوده شده است: ما یک بازه زمانی 80 ساعته را به نیابت از 80 میلیون مردم ایران برای برقراری این تماس در نظر می گیریم. به ما در این مبارزه برای خاتمه دادن به تحریم های کوویدی و اهدا به ایران هر آنچه را که کارشناسان برای متوقف کردن کووید-19 حیاتی می دانند، ملحق شوید.

این پویش تاکید نموده است: 120 روز برداشتن تحریم ها یا روبروه با از دست دادن فاجعه بار زندگی.

کاربران اینترنتی هم در صفحه توئیتری خود پیغام های متعددی را خطاب به استیون منوچین وزیر خزانه داری و نمایندگان کنگره آمریکا با هشتگ #ENDCOVIDSANCTIONS منتشر ساختند.

در یکی از آنها آمده است: جنگ مالی، جان 80 میلیون ایرانی را در معرض خطر قرار داده است. هر 10 دقیقه یک ایرانی به خاطر کووید-19 جان می دهد. به این تروریسم خاتمه دهید. زندگی ها را نجات دهید. نه به تحریم ها، نه به جنگ.

فعال ایرانی دیگر مقیم آمریکا هم اینگونه نوشته است: از نماینده منطقه خود و هر عضو دیگر کنگره می خواهم که نامه ایلهان عمر(عضو مسلمان مجلس نمایندگان) و اوکازیو کورتز (عضو مجلس نمایندگان از یک بخش نیویورک) را امضا کنید که از منوچین می خواهند تحریم های ایران را به سرعت رفع سازند. ما می خواهیم که همین الان اقدام کنید.

عضو پیشین شورای ملی ایرانیان آمریکا هم در یادداشت خود خطاب به وزیر خزانه داری آمریکا نوشت: به تحریم های ایران همین الان خاتمه دهید. تحریم ها مانع انجام کار برای مبارزه با کووید می گردد. این کار را به خاطر منافع خودتان انجام دهید.

وی تشریح کرد: اگر این ویروس در ایران غالب گردد، گسترش خواهد یافت. آمریکا هزاران نیرو در همسایگی ایران دارد و این مساله آنها را به خطر خواهد انداخت.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "80 ساعت برای 80 میلیون ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 ساعت برای 80 میلیون ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید