یک نکته مهم درباره بوتاکس

به گزارش علی بلاگ، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران، بر اهمیت انتخاب درست افرادی که متقاضی استفاده از بوتاکس هستند، توسط متخصص این رشته تاکید نمود.

یک نکته مهم درباره بوتاکس

به گزارش علی بلاگ به نقل از مهر، امین آمالی، در حاشیه هفتمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران در مرکز همایش های رازی تهران، گفت: علم زیبایی ثابت نموده است همه کارها با جراحی نباید انجام گردد و می توان از روش های غیر جراحی که شایع ترین آنها استفاده از بوتاکس، فیلرها و تزریق چربی در صورت است، بهره گرفت.

وی با اشاره به کاربرد بوتاکس و فیلرها در جوان سازی پوست، اضافه نمود: مزیت استفاده از این روش ها، انجام کار به صورت غیر بیهوشی و در مطب است.

این جراح سر و گردن، گفت: در انجام این روش ها، اگر انتخاب بیمار درست انجام گردد، نتیجه کار هم خوب خواهد بود و از همین رو، تشخیص درست بیمار توسط متخصص این رشته بسیار مهم است.

آمالی با عنوان این مطلب که بوتاکس برای جوان سازی صورت کاربرد دارد، اضافه نمود: استفاده از بوتاکس در خطوط صورت به خصوص یک سوم میانی صورت، انجام می گردد تا خطوط و چین و چروک هایی که فقط وابسته به عضله باشد، برطرف گردد.

وی تاکید نمود: چنانچه خطوط و چین و چروک صورت وابسته به عضله باشد، بوتاکس کارآیی دارد.

هشت چیزی که باید درباره بوتاکس بدانید

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران، ادامه داد: انتخاب بیمار برای بوتاکس خیلی مهم است و افراد مناسب این کار باید توسط پزشک متخصص شناسایی شوند.

وی با عنوان این مطلب که بوتاکس یک سم است و استفاده نادرست آن می تواند عوارض زیادی به دنبال داشته باشد، گفت: فردی که قرار است بوتاکس را تزریق کند، باید با آناتومی زیرین عضلات پوست صورت کاملا آشنا باشد.

آمالی گفت: عدم شناسایی عضلات در اطراف دور چشم و انتشار بوتاکس، می تواند منجر به افتادگی پلک یا ابرو شده و حتی دوبینی اتفاق بیافتد.

این متخصص گوش و حلق و بینی، با عنوان این مطلب که این قبیل عوارض در بوتاکس برگشت پذیر است، اضافه نمود: مدت ماندگاری بوتاکس بین 4 تا 6 ماه است و بعد از آن، عوارض استفاده نادرست از آن از بین می رود. اما در همین مدت هم، مسائل و عارضه هایی برای او ایجاد می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "یک نکته مهم درباره بوتاکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نکته مهم درباره بوتاکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید