گاف تازه ترامپ درباره جنگ جهانی دوم!

به گزارش علی بلاگ، ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در جریان یک کنفرانس خبری، به اشتباه گفت، بیماری همه گیر آنفلوآنزای اسپانیایی در سال های 1918-1920، نقش مهمی در انتها دادن به جنگ جهانی دوم - که در سال 1939 شروع شد، داشته است!

گاف تازه ترامپ درباره جنگ جهانی دوم!

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در جریان کنفرانس خبری روز دوشنبه، از دونالد ترامپ پرسیده شد در صورتی که سلف او باراک اوباما، مسئولیت کنترل بیماری کووید 19 را در آمریکا بر عهده داشت، ترامپ چه واکنشی نشان می داد.

یک خبرنگار در کاخ سفید از ترامپ پرسید: اگر 160 هزار نفر تحت نظارت رئیس جمهور اوباما مرده بودند، فکر می کنید آیا شما خواهان استعفای او نشده بودید؟

ترامپ گفت: نه، من چنین کاری نمی کردم. من فکر می کنم آنچه ما قادر به انجام بوده ایم، فوق العاده بوده است. اگر کشورمان را تعطیل نکرده بودیم، شما در حال حاضر با یک و نیم یا 2 میلیون مرگ ناشی از کووید 19 روبرو بودید. ما کار درستی انجام دادیم و حالا مجبور به تعطیلی کشور نیستیم. ما بیماری را درک می کنیم، هیچ کس آن را درک نکرده چرا که هیچ کس تا به امروز چنین چیزی ندیده است!

وی ادامه داد: می گویند نزدیک ترین تجربه به چنین چیزی در سال 1917 بوده، درست است؟ همه گیری عظیم. مسلماً چیز فجیعی بود که طی آن بین 50 تا 100 میلیون در همه جا از بین رفتند. احتمالاً همین هم بود که به جنگ جهانی دوم خاتمه داد؛ همه سربازان بیمار بودند. شرایط افتضاحی بود.

همه گیری عظیم آنفلوآنزا که ترامپ به آن اشاره می نماید، در واقع تا سال 1918 اتفاق نیفتاده بود. در حالی که بیماری های گسترده ای در بین افرادی که در خط مقدم بودند وجود داشت، ویروس (آن طور که ترامپ ادعا می نماید)، نقش عمده ای در خاتمه دادن به جنگ جهانی اول نداشت؛ چنان که بدترین اوج ابتلا و مرگ و میر ناشی از آن نیز، بعد از آتش بس نوامبر 1918 رخ داد. بیماری آنفلوآنزا تا خاتمه سال 1920 فروکش کرد.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "گاف تازه ترامپ درباره جنگ جهانی دوم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاف تازه ترامپ درباره جنگ جهانی دوم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید