کلاهبرداری با ترفند فروش حیوانات خانگی

به گزارش علی بلاگ، تهران (پانا) - رئیس پلیس فضای فراوری و تبادل اطلاعات از دستگیری گرداننده یک صفحه اینستاگرامی که به بهانه فروش حیوانات خانگی از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کرد، اطلاع داد.

کلاهبرداری با ترفند فروش حیوانات خانگی

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ داود معظمی گودرزی اظهار کرد: شخصی با در دست داشتن شکواییه به پلیس فتا پایتخت مراجعه و اظهار داشت، در فضای مجازی به دنبال خرید یک گربه خانگی برای خود بودم که با یک صفحه اینستاگرامی که تصاویر بسیار زیبایی از حیوانات خانگی برای فروش گذاشته بود برخورد کردم و بدون توجه به اطمینان از صحت اطلاعات این پیج اینستاگرامی یک گربه خریداری کردم و بعد از واریز مبلغ، دیگر پاسخی از آن صفحه دریافت نکردم.

وی مطرح نمود: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را در این خصوص شروع کردند و پس از انجام اقدامات لازم هویت ادمین صفحه برای پلیس روشن شد و طی هماهنگی با مراجع قضائی مجرم که فردی جوان بود در یکی از شهرهای حاشیه تهران دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت.

رئیس پلیس فتا ابراز داشت: متهم در تحقیقات مقدماتی معترف شد، با راه اندازی یک صفحه اینستاگرامی به بهانه فروش حیوانات خانگی تصاویر حیوانات مختلف خانگی را در اینترنت جستجو و با عنوان تصاویر اختصاصی پت شاپ خود در صفحه بارگذاری میکردم و در اقدام بعدی مراجعه نمایندگان را ترغیب به پرداخت کامل مبلغ قبل از ارسال نموده و پس از واریز وجه به یک حساب بانکی غیرمرتبط با خود دیگر پاسخی به افراد نداده و آن ها را در لیست مسدودین قرار می دادم.

این مقام سایبری به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: فریب ظاهر زیبا و پر رنگ و لعاب صفحات اینستاگرامی را نخورید و خرید های خود را فقط از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز و یا سایت و بسترهای رسمی آن ها در فضای مجازی انجام دهید زیرا افراد سودجو این فضا را مکانی مناسب جهت انجام اعمال مجرمانه خود میدانند و از ساده لوحی بعضی از کاربران پلی می سازند برای رسیدن به مقاصد اقتصادی نامشروع خود، شهروندان همچنین می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را به وسیله 110 یا سایت پلیس فتا به آدرس www. cyberpolice. ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کلاهبرداری با ترفند فروش حیوانات خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری با ترفند فروش حیوانات خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید