کاظمی: فعالیت کانون انقلاب به صورت هفتگی ادامه می یابد

به گزارش علی بلاگ، تهران (پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اهمیت فعالیت کانون های فرهنگی تربیتی از ادامه دار بودن برنامه های کانون انقلاب در آینده اطلاع داد.

کاظمی: فعالیت کانون انقلاب به صورت هفتگی ادامه می یابد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی اظهار کرد: کانون های فرهنگی تربیتی مهم ترین و راهبردی ترین مرکز توسعه و ترویج فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی هستند که ظرفیت های ارزشمندی در زمینه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و شناخت خود دانش آموزان توسط خودشان دارد.

وی اضافه نمود: باید کانون ها مرکز ظهور و بروز تمام پدیده ها و رخدادهای فرهنگی هنری باشد یک کانون باید کار تمام مدارس را انجام دهد. در این راستا اتفاقات خوبی نیز در کانون ها رقم خورده و نشان دادیم کانون ها ظرفیت بالایی برای تدوین برنامه های ملی دارند.

کاظمی ادامه داد: کانون انقلاب سال جاری شکل گرفت و انشالله با مدیریت ادارهکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی این کار ادامه پیدا می نماید چراکه می توان از ظرفیت این بخش برای ارائه کارها در سطح کشور استفاده کرد چون ظرفیت خوب تربیتی را به نظام تعلیم و تربیت اضافه می نماید.

وی با بیان اینکه با افزایش ظرفیت کانون ها آسیب های اجتماعی را کاهش می دهیم اضافه نمود: هرچه زمینه شکوفایی استعدادهای بچه ها را فراهم کنیم از بیکاری کم نموده ایم لذا یکی از سیاست ها و محوری ترین آنان فعال سازی کانون های تربیتی با مشارکت پذیری دانش آموزان و فرهنگیان است ما معلمان توانمند و هنرمند داریم که باید از ظرفیت آنان استفاده کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر فعال سازی کانون ها با سبدهای متنوعی از فعالیت ها؛ اضافه نمود: برای ایجاد زمینه حضور دانش آموزان با ذائقه های متفاوتی روبرو هستیم که باید برای هریک تدبیری گردد و سبدهای متنوعی را از فعالیت ها متناسب با ذائقه های دانش آموزان در یک ویترین جذاب تعریف کنیم.

وی اضافه نمود: در کانون ها 22 انجمن شکل گرفته است که هر یک دارای فعالیت و محتوای تعیین هستند وکانون انقلاب با ترکیبی از سیاست گذاری، برنامه ریزی، فراوری و تدوین شد که باید با آسیب شناسی این فرایند را به صورت هفتگی ادامه دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کاظمی: فعالیت کانون انقلاب به صورت هفتگی ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاظمی: فعالیت کانون انقلاب به صورت هفتگی ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید