پیش فروش کنندگان خودرو شرکت های لیزینگی نیستند

به گزارش علی بلاگ، دبیر کل انجمن ملی لیزینگ ایران با اعلام اینکه پیش فروش نمایندگان خودرو، لیزینگ نیستند و در ایران شرکت لیزینگ خودرو داریم، گفت: افرادی که خودرو پیش فروش می نمایند و یا از عموم مردم با ثبت نام، مبالغی را دریافت می نمایند شرکت های لیزینگ نیستند.

پیش فروش کنندگان خودرو شرکت های لیزینگی نیستند

محمد هادی موقعی در گفت وگو با علی بلاگ، با بیان این مطلب اظهار کرد: شرکت های لیزینگ خودرو شرکتی هستند که با مجوز بانک مرکزی هنگام تحویل خودرو به مشتری در صورت درخواست مشتری بخشی از بهای خودرو را با تسهیلات اجاره به شرط تملیک یا فروش اقساطی اعطا می نمایند.

وی اضافه نمود: مقامات و مسئولان محترم انتظامی، دستگاه قضایی و همچنین رسانه ملی باید این دو پدیده یعنی لیزینگ خودرو و پیش فروش خودرو را جداسازی نمایند و از به کار بردن واژه لیزینگ خودرو و لیزینگ های کلاهبردار در افشای پرونده های شرکت های متقلب و پیش فروش نمایندگان قلابی خودداری نمایند.

دبیر کل انجمن ملی لیزینگ ایران ادامه داد: یک پرسش مهم این است که آیا در مدارک قانونی و هویتی شرکت هایی که متهم به کلاهبرداری هستند نام و واژه لیزینگ درج شده است؟ اگر پاسخ مثبت است که با یک فاجعه عظیم از ناحیه ثبت شرکت ها روبرو هستیم؛ زیرا اداره ثبت شرکت ها به محض دیدن واژه لیزینگ متقاضی را به بانک مرکزی ارجاع می دهد و اگر پاسخ منفی باشد با یک پدیده بی اطلاعی و ابهام نسبت به شناخت متقلبین و کلاهبرداران روبرو هستیم.

به گفته موقعی این موضوع به یک آسیب شناسی احتیاج دارد به گونه ای که بخش های فعال و متعهد مالی کشور که مالیات می دهند، مقررات نظارتی دارند و حق بیمه کارکنان خود را پرداخت و مورد حسابرسی و بازرسی قرار می گیرند، عادلانه نیست که همه را با یک چوب برانیم.

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود اعلام کرد که بانک مرکزی مدارک کاملی را بابت هویت مؤسسین، سهامداران، اعضای هیات مدیره و مدیر عامل، برنامه کسب وکار و احراز عدم سوء پیشینه و اصالت مدارک، نداشتن سوء سابقه اعتباری و سوابق مشکوک به پولشویی را در پرونده و مدارک متقاضی تاسیس شرکت لیزینگ آنالیز می نماید و در یک فرایند سخت گیرانه مجوزهایی را مرحله به مرحله شامل موافقت اصولی اولیه، اجازه نامه تاسیس، اجازه نامه ثبت و اجازه نامه فعالیت را صادر می نماید.

دبیر کل انجمن ملی لیزینگ ایران اضافه نمود: اکنون یک پرسش مهم تر مطرح می گردد که چگونه در این فرآیند سخت گیرانه بانک مرکزی، شرکت لیزینگ شکل گرفته و فعال شده به طوری که توانسته از مردم پول بگیرد؟ نباید پاسخ این سؤالات را با پاک کردن صورت مسئله بدهیم بلکه باید برای مردم شفاف سازی کرد و ماهیت شرکت های کاغذی، شرکت های صوری، پیش فروش، نهاد اعتباری و لیزینگ را نشان داد تا شمشیری که برای زدن گردن خاطیان و متقلبان فرود می آید به ناگاه گردن بی گناهان و فعالان صدای مالی را در این شرایط مالی کشور قطع نکند.

وی در سرانجام سخنانش گفت: این حق برای انجمن ملی لیزینگ ایران و شرکت های لیزینگ مجاز محفوظ است تا از حقوق قانونی خود در نظام پولی و اعتباری کشور دفاع نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش فروش کنندگان خودرو شرکت های لیزینگی نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش فروش کنندگان خودرو شرکت های لیزینگی نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید