وقتی ماشین ظرفشویی سلامتی تان را نشانه می گیرد

به گزارش علی بلاگ، جام جم/ ماشین ظرفشویی قطعا بشقاب های شما را بدون لک و پیس تحویلتان می دهد اما بر اساس جدیدترین تحقیقات این وسیله در عین حال می تواند محل تجمع باکتری ها و میکروب ها نیز باشد.

وقتی ماشین ظرفشویی سلامتی تان را نشانه می گیرد

میکروب ها، باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها می توانند همه جا باشند که البته این همه جا شامل بدن انسان هم می گردد بنابراین غافلگیرنماینده نیست اگر متوجه شویم که وسایل آشپزخانه ای هم یکی از میزبان های آنها هستند.

با این وصف آیا همه افراد باید بابت این ماجرا نگران تجمع میکروب ها در ماشیتن ظرفشویی باشند؟ قطعا اینطور نیست. این نگران شامل حال همه نمی گردد اما در این بین کسانی که دچار بیماری هایی هستند که به تبع آنها سیستم ایمنی بدنشان ضعیف شده است باید برای حضور میکروب ها در ماشین ظرفشویی دلواپس باشند چون آنها با ریسک بالاتری نسبت به بقیه مواجهند.

در ماشین ظرفشویی به طور دائم نوسان اتفاق می افتد؛ رطوبت به خشکی، دمای بالا به دمای خنک، کم و زیاد شدن اسیدیته. این وسیله همچنین ترکیبی از به جامانده های غذایی و مواد شوینده را در خود دارد. با این اوصاف تنها بعضی از باکتری های خاص در این فضا رشد می نمایند.

در جدیدترین تحقیقات بر روی این موضوع تمرکز شده که دقیقا چه نوع باکتری هایی در این فضا (ماشین ظرفشویی) رشد می نمایند. نتیجه کلی به دست آمده نشان داده، باکتری هایی که بیش از همه در این مکان رشد می نمایند شامل سودوموناس، اسچریچیا و آسینه توباکتر می شوند. همه این باکتری های دارای پاتوژن های فرصت طلب هستند که البته به طور عادی بی خطر محسوب می شوند اما می توانند سبب بروز عفونت برای افراد با سیستم های ایمنی در معرض خطر شوند.

در عین حال محققان می گویند ماشین ظرفشویی و سایر وسایل اینچنینی که محلی برای تجمع میکروب ها هستند برای افراد سالم بی ضرر محسوب می شوند اما افرادی که شرایط خاصی دارند و بیمار هستند نسبت به میکروب هایی که در این مکان ها رشد می نمایند حساس می شوند. بنابراین افراد فوق باید در این رابطه احتیاط نمایند.

منبع: همگردی

به "وقتی ماشین ظرفشویی سلامتی تان را نشانه می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی ماشین ظرفشویی سلامتی تان را نشانه می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید