واکنش سفیر ایران به خبر توافق با واشنگتن درباره نخست وزیر عراق

به گزارش علی بلاگ، سفیر ایران در بغداد با بیان اینکه هیچ توافقی با واشنگتن درباره معین الکاظمی به عنوان نخست وزیر عراق صورت نگرفته، گفت اعمال فشار آمریکا برای محروم کردن عراق از واردات منابع انرژی ایران، بی تاثیر است.

واکنش سفیر ایران به خبر توافق با واشنگتن درباره نخست وزیر عراق

به گزارش علی بلاگ به نقل از فارس، ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفت وگو با شبکه العالم تاکید کرد که آمریکا فشار زیادی می آورد تا عراق را از منابع انرژی که از ایران وارد می کند، محروم کند، اما اعمال فشارها هیچ تاثیری ندارد.

مسجدی تاکید کرد که هیچ توافقی با واشنگتن درخصوص تعیین مصطفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر عراق، صورت نگرفته است.

وی همچنین با بیان اینکه دولت کاظمی از سوی همه گروه های سیاسی مورد حمایت قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرد که به دنبال این مسئله عراق شاهد ثبات و امنیت باشد.

سفیر ایران در عراق اضافه نمود: به رغم تلاش های فراوان آمریکا برای اعمال فشار علیه عراق، واشنگتن نمی تواند درخصوص تحریم علیه عراق که به آن اشاره داشته اقدامی انجام دهد، به ویژه در شرایط کنونی بغداد به انرژی و برقی که از سوی ایران و با قیمت رقابتی دریافت می کند، نیازمند است.

مسجدی همچنین شرح داد که انتظار می رود تعامل دولت جدید عراق با ایران مثبت باشد و توافقاتی درخصوص تحکیم روابط دوجانبه در قالب توافق های جدید اجرا شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش سفیر ایران به خبر توافق با واشنگتن درباره نخست وزیر عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سفیر ایران به خبر توافق با واشنگتن درباره نخست وزیر عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید