هند دسته های تازه ای از نظامیان خود به مرز مشترک با چین اعزام کرد

به گزارش علی بلاگ، پس از کشته شدن 20 نظامی هند در نبرد با چین، صدها نظامی هندی از دیروز به منطقه مرزی لداخ واقع در مرز مشترک چین و هند اعزام شده اند.

هند دسته های تازه ای از نظامیان خود به مرز مشترک با چین اعزام کرد

به گزارش دفتر منطقه ای علی بلاگ به نقل از هندوستان تایمز، ارتش هند از اعزام صدها نظامی این کشور به منطقه مرزی لداخ اطلاع داد.

همچنین نیروی دریایی هند با اعلام آماده باش کامل تاکید نمود: آماده مقابله با هرگونه تهدید و تجاوزی به تمامیت ارضی خود هستیم.

پس از افزایش تنش میان چین و هند در منطقه معین تکلیف نشده لداخ که موجب کشته شدن 20 نظامی هندی شده بود تعداد نظامیان دو کشور در مرزها به شدت افزایش یافته است.

از سوی دیگر دو طرف مدعی مذاکرات و کوشش برای حل دیپلماتیک این مناقشه هستند ولی به نظر می رسد حل مساله بسیار زمان بر باشد.

وزارت خارجه هند در این خصوص اعلام نمود: ما به دولت پکن هشدارهای لازم را داده ایم و آنها می دانند که مرگ سربازان هندی تاثیرات زیادی در روابط دو کشور خواهد داشت.

وزاری خارجه دو کشور نیز در تماسی تلفنی به ارزیابی این چالش نظامی پرداخته و آن را خطری جدی برای توسعه امنیت در منطقه دانستند.

از سوی دیگر نیروی هوایی هند نیز پشتیبانی های خود در منطقه مرزی با چین را افزایش داده است و در سوی چین نیز همین برنامه ادامه دارد.

نارندرا مودی نخست وزیر هند نیز ضمن واکنش به کشته شدن سربازان این کشور در مرز مشترک با چین اعلام نمود: ما خواهان نا امنی نیستیم ولی اگر کسی بخواهد ما را تهدید کند به شدت با آن برخورد خواهیم کرد.

از زمان افزایش تنش میان هند و چین که طی 45 سال اخیر بی سابقه بوده است بعضی از مردم هند خواهان لغو کامل فعالیت های تجاری با چین شده اند.

لداخ بخشی از منطقه عظیم کشمیر است که به صورت معین تکلیف نشده بین سه کشور هند،چین و پاکستان مورد منازعه قرار گرفته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هند دسته های تازه ای از نظامیان خود به مرز مشترک با چین اعزام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند دسته های تازه ای از نظامیان خود به مرز مشترک با چین اعزام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید