مشمولان یارانه جدید چه کسانی هستند؟

به گزارش علی بلاگ، یک منبع مطلع در وزارت رفاه چگونگی پرداخت یارانه جدید را تشریح کرد.

مشمولان یارانه جدید چه کسانی هستند؟

به گزارش گروه مالی علی بلاگ یک منبع مطلع در وزارت رفاه در گفتگو با خبرنگار مالی فارس، در پاسخ به این سؤال که افرادی که به هر نحوی جزو حذف شدگان از یارانه نقدی هستند یا انصراف داده اند آیا مشمول کمک حمایتی دولت می شوند، گفت: دولت قرار است به 18 میلیون خانوار کمک کند که منابع آن از محل ما به التفاوت افزایش قیمت بنزین است. صرفا افرادی مشمول حمایت می شوند که در حال حاضر یارانه می گیرند و جزو سه دهک بالای درآمدی نیستند.

* مشمولان یارانه جدید چه کسانی هستند؟

این منبع مطلع با بیان اینکه در این راستا 3 حالت وجود دارد، اضافه کرد: اکنون زیرساخت و سامانه مورد نیاز برای اعتراض افراد وجود دارد و مقرر شده است وسع مالی خانوارها، به صورت 6 ماه یکبار بررسی و پایش شود.

وی سه حالت رسیدگی به اعتراضات مربوط به یارانه را این چنین برشمرد:

نخست، افرادی که از یارانه نقدی حذف شدند و اعتراض کردند، وارد فرایند پایش 6 ماهه خواهند شد.

دوم، جاماندگان از دریافت یارانه نقدی به هر دلیلی، می توانند اعتراض خود را در سامانه ثبت کنند تا وارد فرایند پایش 6 ماهه شوند.

سوم برای کسانی که در گذشته از یارانه نقدی انصراف دادند هنوز تصمیمی گرفته نشده و این موضوع قابل بررسی است.

وی با تاکید بر اینکه دستورالعمل اجرایی برنامه حمایت از 18 میلیون خانوار در فرایند بررسی و نهایی سازی است، گفت: این موضوع در سطح دولت نهایی و ابلاغ خواهد شد.

* یارانه نقدی یا غیرنقدی؟

این منبع مطلع در مورد چگونگی بهره مندی 18 میلیون خانوار از کمک معیشتی و حمایتی دولت گفت: این حمایت مانند یارانه نقدی نیست. بلکه به صورت اعتبار ریالی در همان شماره حساب متعلق به یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

وی گفت: احتمالا این کمک معیشتی مانند سبد کالا که در گذشته پرداخت شد به صورت غیرنقدی است تا اثر تورمی آن کاهش یابد. البته شیوه پرداخت نقدی هم در دست بررسی است و هر کدام از این مدل ها قطعی شود، اطلاع رسانی خواهد شد.

این منبع مطلع افزود: هدف اصلی دولت از اجرای این طرح، کاهش فشار مالی بر اقشار متوسط و پایین است.

گفتنی است با اعتبار ریالی واریز شده به حساب یارانه، شهروندان می توانند نسبت به خرید کالا های مشخصی از فروشگاه های بزرگ اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مشمولان یارانه جدید چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشمولان یارانه جدید چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید