قطع زنجیره شیوه کرونا به سود کشتی است، گوش شکسته ها امید اول مدال آوری کاروان ایران هستند

به گزارش علی بلاگ، قهرمان پیشین کشتی جهان گفت: برای آنکه شاهد پیشرفت کشتی گیران ایرانی باشیم باید زنجیره انتشار ویروس کرونا قطع شود.

قطع زنجیره شیوه کرونا به سود کشتی است، گوش شکسته ها امید اول مدال آوری کاروان ایران هستند

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری علی بلاگ، تمرینات تیم های ملی کشتی در تمامی رده های سنی به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا لغو شده و مشخص نیست چه زمانی این تمرینات از سر گرفته خواهد شد. با توجه به تعویق یکساله بازی های المپیک 2020 توکیو کشتی گیران ایران فرصت دارند تا در اوزانی که پیروز به کسب سهمیه نشده اند به رقابت با حریفان خارجی پرداخته و بتوانند سهمیه ها را کسب کنند.

ابراهیم جوادی در مورد اینکه کشتی گیران ایران توانایی آن را خواهند داشت تا در رقابت های فرنگی و آزاد در تمامی اوزان صاحب سهمیه المپیک شوند به خبرنگار ورزشی علی بلاگ اظهار کرد: کشتی در تمامی دوره های المپیک ثابت کرده یکی از ورزش های مدال آور ایران است و می تواند افتخارآفرینی کند. گوش شکسته های ایران پس از آغاز رقابت های انتخابی قطعاً پیروز به کسب سهمیه در تمامی اوزان فرنگی و آزاد خواهند شد.

وی ادامه داد: فراموش نکنیم کشتی همواره امید اول ورزش ایران در میادین بین المللی محسوب می شود و با توجه به اینکه غیرت در میان کشتی گیران ایرانی همواره وجود داشته در این دوره از بازی های المپیک نیز شاهد درخشش کشتی گیران ایرانی خواهیم بود. بچه ها با انجام تمرینات سخت و مرور فنون مختلف روی تشک دست به کارهای بزرگی خواهند زد و با حضور حداکثری در توکیو بیشترین مدال را نصیب کاروان ورزشی ایران خواهند کرد.

قهرمان پیشین کشتی جهان درباره عقب افتادن یکساله بازی های المپیک توکیو شرح داد: با توجه به اینکه ویروس کرونا سرعت انتقال بالایی دارد و و باید زنجیره انتشار آن را قطع کرد اردوهای تیم های ملی کشتی همانند سایر ورزش ها لغو شده است مشخص نیست تا چه زمانی شاهد تعلیق اردوهای کشتی گیران باشیم اما ملی پوشان با تمرینات خانگی سعی خواهند مکرد آمادگی خود را حفظ کنند.

وی اعلام کرد: کشتی ایران بعد از المپیک 2016 ریو در حال پوست اندازی است و نسل جدیدی از کشتی گیران به تیم های ملی فرنگی و آزاد راه یافته اند. تعویق یکساله بازی های المپیک فرصت مناسبی را نصیب کشتی گیران خواهد کرد تا آن ها بتوانند با حضور در مسابقات متعدد بین المللی و تمرینات مختلف نقاط ضعف خود را شناسایی کنند و نسبت به رفع آن نقاط اقدام کنند تا سطح تجربه آن ها افزایش یابد و بتوانند در بازی های المپیک نمایش بهتری ارائه کنند.

جوادی در مورد اینکه چه عاملی می تواند باعث پیروزیت کشتی ایران در سال های آینده شود، گفت: در وهله اول امیدوارم مردم با رعایت موارد بهداشتی باعث قطع زنجیره ویروس کرونا شوند تا شرایط کشور به حالت عادی بازشود. بدون شک اگر کشتی گیران ایران هرچه زودتر بتوانند تمرینات آماده سازی خود را در اردوها آغاز کنند از قابلیت بالاتری برای کسب پیروزیت در میادین بین المللی برخوردار خواهند شد. حمایت مالی و معنوی از کشتی که ورزش اول ایران است مستلزم پیشرفت همیشگی این ورزش خواهد بود.

4048/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "قطع زنجیره شیوه کرونا به سود کشتی است، گوش شکسته ها امید اول مدال آوری کاروان ایران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع زنجیره شیوه کرونا به سود کشتی است، گوش شکسته ها امید اول مدال آوری کاروان ایران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید