غربالگری اتباع پاکستانی و افغانستانی از لحاظ ابتلا به کرونا قبل از خروج از مرز

به گزارش علی بلاگ، حریرچی گفت: اتباع پاکستانی و افغانستانی از لحاظ کرونا ویروس در هنگام خروج از مرز مورد غربالگری قرار می گیرند.

غربالگری اتباع پاکستانی و افغانستانی از لحاظ ابتلا به کرونا قبل از خروج از مرز

به گزارش ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در بازدید از اردوگاه الغدیر در حاشیه شهر زاهدان اظهار کرد: خواهران و برادران افغانستانی میهمانان جمهوری اسلامی ایران هستند ودر حال حاضر تعداد زیادی از این عزیزان قصد برگشت به کشور خودشان را دارند و گذرگاه های مرزی استان سیستان و بلوچستان یکی از مراکز عبور این افراد به سمت کشور افغانستان است.

او ادامه داد: تمام اتباع کشور پاکستان و افغانستان که قصد خروج از ایران را دارند هم از لحاظ کرونا ویروس و هم سایر بیماری های واگیردار مورد غربالگری و آنالیز قرار می گیرند و در صورت احتیاج مراقبت های پزشکی و بهداشتی لازم به آنان ارائه می گردد.

معاون کل وزارت بهداشت اضافه کرد: این خدمات هم به اتباعی که به صورت مجاز و هم کسانی که به صورت غیرمجاز وارد کشور شده اند ارائه می گردد ولی برای کسانی که با مدارک شناسایی وارد می شوند گواهی سلامت نیز صادر می گردد.

مراکز درمانی روزانه 100 هزار ماسک N 95 احتیاج دارند

حریرچی گفت: از ابتدای اسفند ماه 98 تا به امروز 18666 نفر از اتباع کشور افغانستان پس از دریافت خدمات سلامت در اردوگاه الغدیر زاهدان به سمت مرز میلک راهنمایی شده اند.در این مدت بیش از 53 هزار نفر نیز از مرز میلک عبور نموده اند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "غربالگری اتباع پاکستانی و افغانستانی از لحاظ ابتلا به کرونا قبل از خروج از مرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غربالگری اتباع پاکستانی و افغانستانی از لحاظ ابتلا به کرونا قبل از خروج از مرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید