عرضه سهام شستا در بورس گامی جهت شفاف سازی و جلوگیری از فساد است

به گزارش علی بلاگ، یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با ورود شستا به بورس منابع جدیدی برای سرمایه گذاری ایجاد می گردد که از محل آن شستا می تواند تعهداتش را در مقابل کارگران به بهترین شکل اجرایی کند.

عرضه سهام شستا در بورس گامی جهت شفاف سازی و جلوگیری از فساد است

مهرداد لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار گروه مالی خبرگزاری علی بلاگ با اشاره به واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در بورس اظهار کرد:

هر قراردادی در بورس باعث شفاف سازی شده و جلوی هرگونه حرف و حدیث را می گیرد چون در بورس قیمت ها واقعی و شرایط خریداران معین، شفاف و روشن است این یعنی از این راه جلوی فساد گرفته می گردد.

وی با یادآوری اینکه شستا شرکتی متعلق به کارگران تامین اجتماعی و به نوعی خصوصی است،گفت: با توجه به اینکه بهترین راه عرضه به وسیله بورس است و باعث پیشگیری از هرگونه فساد و مسائل دیگر و به طور کلی شفاف سازی می گردد، ورود شستا به بورس گامی مثبت است. کما اینکه با این کار سهام داران به حق واقعی خود می رسند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ورود شستا به بورس را برای کارگران خوب دانست و شرح داد: بر خلاف نظر بسیاری که سازمان تامین اجتماعی دولتی و اموالش برای دولت است، این سازمان نهاد عمومی غیردولتی است و متعلق به بخش خصوصی و کارگران تامین اجتماعی ست لذا با ورود شستا به بورس و به دنبال آن کسب منابع و ایجاد سرمایه گذاری جدید شرایط خوبی برای کارگران رقم می خورد.

لاهوتی با تأکید بر اینکه باید شستا سرمایه گذاری جدید داشته باشد، اضافه کرد:شستا همچون صندوقی پول کارگران را دریافت می نماید و باید با این پول برای انجام تعهداتش فعالیت و سرمایه گذاری داشته باشد همان طور که صندوق بازنشستگی نیز با دریافت پول از کارگران و کارمندان سرمایه آن ها را جمع نموده و با این اندوخته تعهداتش را اجرایی می نماید.

4141

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "عرضه سهام شستا در بورس گامی جهت شفاف سازی و جلوگیری از فساد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه سهام شستا در بورس گامی جهت شفاف سازی و جلوگیری از فساد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید