طاق نصرت پارچه پیچ شد

به گزارش علی بلاگ، نصاب های نارنجی پوش در پاریس کمی پس از طلوع آفتاب از طاق نصرت بالا رفتند تا پارچه های بزرگ نقره ای رنگ را روی این بنای بزرگ بکشند.

طاق نصرت پارچه پیچ شد

به گزارش علی بلاگ، کاری طاقت فرسا برای تیمی متشکل از 95 نصاب در پیش است، این نصاب ها یکی یکی 50 متر صعود کردند و حالا باید به آرامی در یک عملیات سخت بدون لمس کردن طاق پیروزی، چین های پارچه را باز نمایند.

این عملیات هنرمندانه و فناورانه رویای 60 ساله زوج هنرمند چیدمان، کریستو و ژان کلود بود که حالا دیگر برای تماشا تحقق این رویا حضور ندارند.

کریستو ولادیمیروف جاواچف پارسال درگذشت، و همسرش ژان کلود دنات د گویلبون در سال 2009. این زوج بلغاری همکاری های خود را تحت نام هنری کریستو اجرا می کردند.

کریستو پیشتر بنای رایشس تاگ (مجلس برلین) را هم پارچه پیچی نموده و طرح هایی را شامل جزئیات نحوه پارچه پیچی طاق پیروزی ترسیم نموده بود.

مهندسان از ژوئیه روی این پروژه مشغول به کار بوده اند، و داربستی طراحی کردند تا پارچه با سنگ طاق نصرت برخورد نکند. قرار است کار پارچه پیچی تا دوشنبه به خاتمه برسد.

کریستو و ژان کلود در دهه 60 فوتومونتاژی تهیه نموده بودند که نشان می داد پارچه پیچی طاق باید چگونه انجام گردد، اما آن موقع درخواست انجامش را ندادند، با این تصور که هیچ گاه مجوز نخواهند گرفت.

این ایده در سال 2017 دوباره مطرح شد و مقامات شهر پاریس و میراث فرهنگی فرانسه با آن موافقت کردند.

پروژه پارچه پیچی طاق نصرت 14 میلیون یورو هزینه در پی داشته که همه آن با فروش مطالعات آماده سازی، نقاشی ها و کلاژ های کریستو تامین شده است.

نمایش طاق پیروزی پارچه پیچ شده از هفته دیگر شروع می گردد و دو هفته بعد از آن برچیده خواهد شد.

منبع: فرارو

به "طاق نصرت پارچه پیچ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طاق نصرت پارچه پیچ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید