صدور پروانه شکار متوقف شد

به گزارش علی بلاگ، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست از توقف صدور پروانه شکار در سال جاری خبر داد و گفت زمان صدور مجوزها مشخص نیست و هنوز هیچ تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است.

صدور پروانه شکار متوقف شد

شهاب الدین منتظمی در گفت وگو با پانا درباره شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر صدور مجوز پروانه شکار اظهار کرد: اخیرا در فضای مجازی درباره صدور مجوز شکار اخباری منعکس شده مبنی بر اینکه سازمان محیط زیست نسبت به پروانه شکار اقدام کرده است و حتی قیمت هایی را هم برای شکار گونه ها مشخص کرده است. این موضوع را کاملا رد می کنم و تا الان هیچ تصمیمی برای صدور پروانه شکار گرفته نشده است.

مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست با تاکید بر اینکه روال صدور پروانه شکار در سال های گذشته کاملا در چارچوب قانون بوده است، گفت: صدور مجوزها بر اساس ضوابط قانونی انجام شده است و اگر سازمان محیط زیست در این زمینه اقدامی انجام دهد بر مبنای رعایت ضوابط خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که اکنون صدور پروانه شکار در ایام کرونا به چه صورت است، گفت: با توجه به شرایط حاکم بر شرایط بیماری کرونا در کشور صدور هرگونه پروانه شکار از آنجا که قطعا منجر به ایجاد سفر خواهد شد و سفرها را بیشتر می کند و به شیوع بیماری دامن می زند، به دلیل احترام به پرسنل درمان که تلاش های جانانه می کنند و پیشگیری از شیوع این بیماری تصمیمی برای صدور پروانه شکار گرفته نشده است.

منتظمی تاکید کرد: پروانه شکار مشمول پرندگان آبزی و غیر آبزی، صید ماهی و چهارپایان می شود که اکنون به دلیل ویروس کرونا صدور پروانه شکار متوقف است و زمان صدور مجوزها مشخص نیست و هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است و اگر شرایط به همین منوال باشد قطعا مجوزی صادر نخواهد شد.

مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست درباره مبنای صدور مجور شکار نیز گفت: مبنای مجوزها طی سال های گذشته در چارچوب قانون و بر اساس سرشماری گونه ها است اینطور نیست که وقتی پروانه شکار صادر می شود برای همه جای کشور باشد. در واقع پروانه شکار در سال های گذشته در مناطقی که بر اساس سرشماری، تحلیل کارشناسی و ظرفیت منطقه بوده است صادر می شده و قطعا چارچوب های کارشناسی در سال های گذشته رعایت می شده است.

وی درخصوص نظارت بر شکار گفت: برای شکارهای چهارپایان همکاری تیم محیط بانی را داریم که امسال با توجه به بیماری کرونا موضوع شکار اتفاق نخواهد افتاد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "صدور پروانه شکار متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور پروانه شکار متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید