شرکت 4264 کتاب در جشنواره کتاب رشد، سال جاری کتاب برگزیده بچه ها معرفی می گردد

به گزارش علی بلاگ، مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی از شرکت 4264 کتاب در هفدهمین جشنواره کتاب رشد اطلاع داد و گفت: در این اختتامیه این جشنواره، 15 عنوان کتاب برگزیده و 39 کتاب تقدیر می شوند.

شرکت 4264 کتاب در جشنواره کتاب رشد، سال جاری کتاب برگزیده بچه ها معرفی می گردد

به گزارش گروه اجتماعی علی بلاگ، مسعود فیاضی مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی و دبیر هفدهمین جشنواره کتاب رشد در نشست خبری اظهار کرد: سال جاری هفدهمین جشنواره کتاب رشد آموزش و پرورش را برگزار می کنیم که مأموریت آن شناسایی و تقدیر از کتاب های مناسب نظام تعلیم و تربیت کشور را به عهده دارد.

وی با بیان اینکه این جشنواره از سال 78 شروع شده است، ادامه داد: تعداد کل کتاب های دریافت شده دبیرخانه 4262 کتاب از بیش از 400 ناشر بوده است که تعداد 2263 عنوان کتاب در 11 حوزه تربیت و یادگیری مناسب تشخیص داده شده است.

فیاضی با بیان اینکه 959 کتاب به مرحله داوری نهایی جشنواره راه یافته است، اضافه کرد: تعداد گروه های داوری تشکیل شده در هفدهمین دوره جشنواره شامل 27 گروه جمعا 81 داور تخصصی و 3 داور متخصص گرافیک است.

وی با اشاره به 120 عنوان کتاب کاندید شده در این جشنواره گفت: تعداد 15 کتاب برگزیده می گردد و 39 کتاب تقدیر می گردد.

دبیر هفدهمین جشنواره کتاب های آموزشی رشد اظهار کرد: به 3 درجه یک، 2 و 3 تقسیم می شوند که داوری بین کتاب های درجه یک و 2 انجام می گردد همچنین استاندارد کتاب درسی بر اساس برنامه درسی ملی تدوین شده است.

وی توضیح داد: در سال اول 18 درصد کتاب ها مناسب بود، اما پس از اعلام استانداردها، سال جاری 60 درصد کتاب ها مناسب هستند.

فیاضی ادامه داد: در این دوره برای اولین بار با حضور بیش از 40 دانش آموز دوره ابتدایی و اول متوسطه از میان کتاب های داستان و رمان کودک و نوجوان، کتاب برگزیده از نگاه مخاطبان را انتخاب می نمایند.

وی اضافه کرد: سال جاری علاوه بر ناشران به وسیله خرید کتاب از ناشر هم تقدیر به عمل می آوریم تا حمایتی از آنان باشد؛ همچنین کتاب های برگزیده در مجلات رشد تبلیغ می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شرکت 4264 کتاب در جشنواره کتاب رشد، سال جاری کتاب برگزیده بچه ها معرفی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت 4264 کتاب در جشنواره کتاب رشد، سال جاری کتاب برگزیده بچه ها معرفی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید