سناتور آمریکایی: اگر بیل گیتس رئیس WHO گردد، از این سازمان حمایت می کنیم

به گزارش علی بلاگ، در حالی که انتقادهای بین المللی درباره قطع یاری اقتصادی واشنگتن به سازمان جهانی بهداشت شدت گرفته، سناتور ارشد آمریکایی ادامه حمایت از این سازمان را به ریاست بیل گیتس موسس مایکروسافت بر آن منوط نموده است.

سناتور آمریکایی: اگر بیل گیتس رئیس WHO گردد، از این سازمان حمایت می کنیم

به گزارش گروه بین الملل علی بلاگ، لیندسی گراهام سناتور ارشد و هم حزبی رئیس جمهور آمریکا ضمن دفاع از قطع یاری های اقتصادی واشنگتن به سازمان جهانی بهداشت به اتهام جانبداری از چین، خواهان ریاست یک آمریکایی بر این سازمان شده است.

لیندسی گراهام نماینده جمهوری خواه کارولینای جنوبی در سنای آمریکا که از حامیان و دوستان دونالد ترامپ محسوب می گردد، در دو پیغام توئیتری به موضوع معلق کردن یاری اقتصادی این کشور از سازمان جهانی بهداشت در اوج بحران شیوع ویروس کرونا پرداخت.

گراهام در این دو پیغام، ضمن حمایت از موضع رئیس جمهور آمریکا در قطع یاریهای اقتصادی به سازمان جهانی بهداشت به اتهام جانبداری این سازمان از چین، خواهان تغییر مدیر سازمان جهانی بهداشت و ریاست یک آمریکایی بر آن شده است.

این قانونگذار ارشد جمهوریخواه که رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا است، در توئیتر به تمجید از بیل گیتس موسس مایکروسافت پرداخت و خواهان ریاست او بر سازمان جهانی بهداشت شد.

گراهام نوشت: من احترام زیادی برای بیل گیتس و کارهایش در حوزه سلامت عمومی قائلم. اگر کسی مثل بیل گیتس مسئول سازمان جهانی بهداشت بود من با خوشحالی از افزایش حمایت اقتصادی (آمریکا به این سازمان) حمایت می کردم اما من همه اعتمادم به رهبری کنونی سازمان جهانی بهداشت و توانایی هایش را از دست دادم.

سناتور ارشد آمریکایی در توئیتی دیگر مدعی شد: رهبری کنونی سازمان جهانی بهداشت ثابت نموده است که فاقد صلاحیت است و موارد زیادی از تعصب جانبدارانه از چین نشان داده است. قطع یاری اقتصادی به سازمان جهانی بهداشت در این برهه اقدام درستی است.

رئیس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) بیان نمود یاری های اقتصادی این کشور به سازمان جهانی بهداشت را معلق نموده است.

دونالد ترامپ که به شدت در آمریکا بابت نحوه مدیریتش در مورد شیوع ویروس کرونا مورد انتقاد قرار گرفته در روزهای گذشته سازمان جهانی بهداشت را هدف حملات لفظی قرار داده است.

او چندین بار طی روزهای گذشته سازمان جهانی بهداشت را به جانبداری از چین و کوشش برای پنهان کردن اطلاعات اولیه در مورد شیوع کرونا متهم نموده است.

ترامپ ضمن متهم کردن سازمان جهانی بهداشت به سوءمدیریت و پنهان کاری در بحران ناشی از شیوع کرونا ادعا نموده که این سازمان اطلاعات نادرست چین درباره کرونا را ترویج نموده است.

تدروس آدهانوم مدیر سازمان جهانی بهداشت ضمن ابراز تاسف از اقدام آمریکا در قطع حمایت اقتصادی این کشور اضافه نمود، سازمان جهانی بهداشت با شرکای خود برای جبران شکافهای بودجه ای خود و ادامه مستمر فعالیت هایش همکاری می نماید.

آدهانوم که شهروند اتیوپی است، چندی قبل به موازات تشدید حملات لفظی مقام های آمریکایی به سازمان جهانی بهداشت طی یک نشست مطبوعاتی از تهدید شدنش به مرگ و توهین های نژادپرستانه خبر داده بود (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "سناتور آمریکایی: اگر بیل گیتس رئیس WHO گردد، از این سازمان حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی: اگر بیل گیتس رئیس WHO گردد، از این سازمان حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید