رونمایی از سامانه های راداری خلیج فارس و مراقب با حضور امیر موسوی

به گزارش علی بلاگ، سامانه های راداری خلیج فارس و مراقب صبح امروز با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) رونمایی شد.

رونمایی از سامانه های راداری خلیج فارس و مراقب با حضور امیر موسوی

به گزارش گروه سیاسی علی بلاگ، صبح امروز و با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) و امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، سامانه های راداری راهبردی خلیج فارس و مراقب رونمایی شد.

رادار برد بلند و راهبردی خلیج فارس با برد بیش از 800 کیلومتر یک رادار آرایه فازی سه بعدی با فناوری نوین است که قادر است کلیه اهداف متعارف و رادار گریز و موشک های بالستیک را کشف کند.

رادار مراقب هم یکی از رادار های دقیق کنترلی سه بعدی، آرایه فازی و پیشرفته در لبه فناوری روز دنیا با برد 400 کیلومتر است که که می تواند اهداف هوایی را با دقت و تفکیک بسیار بالا شناسایی و انواع اهداف کوچک در ارتفاع پایین و متوسط و هواپیما های بدون سرنشین و رادار گریز را کشف کند.

این رادار با هدف طراحی و ساخت رادار تاکتیکی مراقبت هوایی برد بلند در سازمان جهاد خود کفایی نیروی پدافند هوایی ارتش و توسط متخصصین این سازمان و با همکاری شرکت های دانش بنیان اجرا و تکمیل شده است و هم اکنون آماده بهره برداری عملیاتی است.

در ادامه این مراسم تعدادی از پروژه های عمرانی نیروی پدافند هوایی ارتش شامل مجموعه های مسکونی 40 واحدی در شهرک شهید بهشتی به مساحت 5 هزار و 500 متر مربع، پروژه های مختلف خدماتی تجاری بانوان با نام کوثر، تکمیل و تجهیز ساختمان های خدماتی و رفاهی نیروی پدافند هوایی به مساحت 2000 متر مربع و مراکز اداری امور شهدا، ایثارگران و جانبازان نیروی پدافند هوایی ارتش توسط فرمانده این نیرو افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رونمایی از سامانه های راداری خلیج فارس و مراقب با حضور امیر موسوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از سامانه های راداری خلیج فارس و مراقب با حضور امیر موسوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید