راهنمای مشخص جنسیت فرزند

به گزارش علی بلاگ، طبنا نیوز/معین جنسیت فرزند چگونه صورت می گیرد؟ معین جنسیت فرزند چه کمکی به والدین می نماید؟ در این مقاله به آنالیز کامل معین جنسیت فرزند می پردازیم.

راهنمای مشخص جنسیت فرزند

دلیل معین جنسیت فرزند

در اینجا چند دلیل وجود دارد که ممکن است والدین بخواهند قبل از موعد معین جنسیت فرزند (Gender determination) را متوجه شوند:

به امید پیوند زودتر

هرچه بیشتر درباره کودک آگاهی داشته باشید، قبل از رسیدن آنها احساس نزدیکتری به او خواهید داشت.

کنجکاوی خالص

همه از تعجب خوششان نمی آید! شما فقط ممکن است بخواهید بدانید.

برنامه ریزی لباس اتاق خواب یا لباس کودک

به خصوص اگر شما جزئی از تم ها یا رنگ های خاص جنسیتی می پسندید، ممکن است بخواهید این کار را از قبل برنامه ریزی کنید.

برنامه های مهمانی جنسیت آشکار

این روزها بسیار محبوب است، مهمانی های آشکار جنسیت گاهی اوقات بخشی از برنامه قبل از به جهان آمدن نوزادان هستند و به شما اجازه می دهند تا اخبار را با عزیزان خود به اشتراک بگذارید.

تصمیم گیری های پزشکی

در بعضی موارد، معین جنسیت فرزند بخشی از نظارت بر بیماری های مادرزادی است که در پسران یا دختران شیوع بیشتری دارد. با این حال، در این مورد غیر معمول است که فقط به جستجوی جنسیت فرزند بپردازید. آزمایش ژنتیکی خاص نیز احتمالاً انجام می گردد.

از طرف دیگر، همه والدین نمی خواهند قبل از تولد جنسیت فرزند خود را بدانند. یا بعضی اوقات، یکی از والدین می خواهد بداند، اما دیگری اینطور نیست. در اینجا دلایلی وجود دارد که ممکن است والدین منتظر جنسیت فرزند باشند:

شگفت زده شوید

برای بعضی، میل به تعجب از بدو تولد قویتر از کنجکاوی برای یافتن زودتر است.

نگران ناامیدی جنسیتی

ناامیدی جنسیتی بسیار واقعی است. (بیشتر به این مورد در زیر مراجعه کنید.) در حالی که ممکن است بعضی از افراد بخواهند که زودتر بدانند، بعضی دیگر می توانند عمداً بخواهند در متوجه شدن این امر تاخیر نمایند. ندانستن جنسیت فرزند در روز تولد سخت تر است، به دلیل احساسات زیاد و شاد دیگر در این رویداد.

به رنگهای خاص جنسی یا کلیشه ها متصل نیست

همه فکر نمی نمایند که پسران باید اتاق آبی داشته باشند و دختران باید صورتی داشته باشند. یا، ممکن است آنها بخواهند دوستان و خانواده را ترغیب نمایند که به دنبال رنگهای بی طرف جنسی بروند. مخفی نگه داشتن جنسیت این امر را محتمل تر می نماید.

اعتقادات مذهبی یا سنتی

بعضی بر این باورند که معین جنسیت فرزند قبل از تولد بدشانسی است یا اینکه در برنامه خدا دخالت می نماید. بعضی فقط آداب و رسوم سنتی قوی دارند و ترجیح می دهند تا به جهان آمدن کودک جنسیت را پنهان نمایند.

خطرات احتاقتصادی معین جنسیت

اگرچه پاسخ صحیح یا غلطی درمورد این نیست که آیا باید جنسیت فرزند را قبل از به جهان آمدن دریابید، خطرات آن را نیز باید در نظر بگیرید.

ناامیدی جنسیتی از معین جنسیت

هنگامی که شما به شدت دوست دارید دختردار شوید، و فهمید که پسر دارید یا برعکس، نتیجه می تواند غم، ناامیدی و حتی اندوه باشد. گاهی اوقات به عنوان ناامیدی جنسیتی خوانده می گردد، بسیاری از والدینی که از جنسیت فرزندشان ناراحت هستند، قلب خود را آرام نگه می دارند. آنها ممکن است از واکنش خود احساس شرم نمایند. هر والدینی یک کودک سالم می خواهد، اما آنها همچنین بچه هایی را می خواهند که ایده های خاصی برای موفقیت آنها باشد، مانند این که امیدوار باشند فرزندشان از هوش بالایی برخوردار باشد، خوش تیپ یا زیبا یا یک انسان بالاتر از حد متوسط باشد.

در کنار همین مضمون، بعضی والدین نیز به طور خاص به یک پسر یا دختر امیدوار هستند. هر والدینی برای کودک خود آرزوهایی دارد، حتی اگر فرزندانشان به آنها گوش ندهند. وقتی معین جنسیت فرزند را قبل از تولد می فهمید و این جوابی نیست که به آن امید دارید، احساس ناامیدی ممکن است قوی تر یا سخت تر باشد. آنها با هیجان داشتن یک کودک جدید تندرست شاد نمی شوند. با این وجود، حتی اگر منتظر روز تولد باشید تا جنسیت فرزند خود را متوجه شوید، می توانید ناامیدی جنسیتی را تجربه کنید. یک مزیت احتاقتصادی برای متوجه شدن زودتر از موعد این است که اگر می دانید از اخبار مربوط به یک جنسیت یا جنسیتی دیگر ناراحت می شوید، می توانید قبل از رسیدن کودک از مشاوره حرفه ای یاری کنید تا از این طریق بر روی ترس و احساسات خود کار کنید.

تشخیص بد معین جنسیت

اشتباهات نادر است، اما این اتفاق می افتد. یک مطالعه نشان داد که از هر 100 مورد، 1 مورد معین جنسیت فرزند اشتباه در طی 14 هفته گذشته سونوگرافی تشخیص داده می گردد. مطالعات دیگر نشان داده اند که وقوع اشتباه حتی کمتر از 1 درصد است. اگر دستگاه تناسلی به دلیل ناهنجاری های مادرزادی ناهنجار گردد، احتمال بروز اشتباهات افزایش می یابد. سونوگرافی ها در طول سه ماهه اول - بر خلاف سه ماهه دوم یا سوم - به احتمال زیاد منجر به شناسایی جنسیتی اشتباه می شوند.

تکنسین های سونوگرافی می توانند با موفقیت و به طور دقیق معین جنسیت فرزند را تنها در 12 هفته اول بارداری معین نمایند. وقتی صحبت از روشهای غیر علمی معین جنسیت فرزند می گردد، اشتباهات بسیار مکرر است. اگر از یک روش غیرقابل اعتماد برای معین اینکه آیا پسر یا دختر دارید، نمی خواهید برنامه ای برقرار کنید یا از نظر عاطفی به جنسیت فرزند متولد نشده خود متصل شوید. این یکی از دلایلی است که دانستن تصور و واقعیت چیست که بسیار مهم است.

روش های پیش بینی معین جنسیت

در زیر روش هایی برای پیش بینی معین جنسیت فرزند استفاده می گردد:

آمنیوسنتز

آمنیوسنتز یکی از دقیق ترین روش های معین جنسیت فرزند قبل از تولد است، با دقت نزدیک به صد درصد. اما، این آزمایش به ندرت با هدف پیش بینی رابطه جنسی به دلیل خطرات پزشکی این روش انجام می گردد. در طی آمنیوسنتز (آمنیو کوتاه)، یک سوزن با دقت به وسیله شکم به داخل رحم و داخل کیسه آمنیوتیک وارد می گردد. از سونوگرافی برای راهنمایی سوزن، برای جلوگیری از آسیب رساندن به کودک استفاده می گردد. سپس از سوزن برای تهیه مایعات آمنیوتیک استفاده می گردد.

این مایع آمنیوتیک حاوی مواد ژنتیکی کودک است. به وسیله تجزیه و تحلیل کروموزومی می توان بیماری ژنتیکی خاصی را تشخیص داد. همچنین می توان جنسیت فرزند را معین کرد، کروموزوم XX نشان دهنده یک دختر و XY نشانگر یک پسر است. (بعضی اختلالات ژنتیکی وجود دارد که کروموزومهای جنسی معمولی نیستند. به عنوان مثال، XXY در سندرم کلاینفلتر یا XO در سندرم ترنر. با این حال، این موارد نادر است.) آمنیوسنتز معمولاً هنگامی انجام می گردد که خطر یا نگرانی از ناهنجاری های ژنتیکی وجود داشته باشد، مانند زمانی که مادر در سن 35 سالگی یا بالاتر است.

یا اگر آزمایش های دیگر خطر احتاقتصادی را نشان داده باشد یا بیماری ارثی بخشی از تاریخ خانواده باشد. اگر به همین دلایل آزمایش را انجام داده اید، ممکن است درخواست معین جنسیت فرزند نیز ممکن باشد. آمنیوسنتز با خطر کمی از عفونت و خطر سقط فرزند همراه است. بسته به اینکه به کدام مطالعه ارجاع داده می گردد، خطر سقط فرزند ممکن است بین 1 در 200 و 1 در 700 باشد. این خطر همچنین به مهارت تکنسین و زمان انجام آمنیو بستگی دارد. (هرچه زودتر انجام گردد در دوران بارداری خطر از دست رفتن فرزند بیشتر است.) خطر بسیار کمی نیز وجود دارد که سوزن به کودک آسیب می رساند.

نمونه برداری کورونیک ویلوس (CVS)

نمونه برداری از ویلی کوریونی (CVS) یکی دیگر از روش های بسیار قابل اعتماد پیش بینی معین جنسیت فرزند است، با دقت نزدیک به صد درصد. با این حال، مانند آمنیوسنتز، به دلیل اینکه تهاجمی است و خطر پزشکی دارد، به ندرت صرفاً برای معین جنسیت فرزند انجام می گردد. CVS شامل دریافت نمونه ای از بافت از جفت (به طور خاص، دریافت نمونه از ویلی، برش های مو مانند بافت جفت) و آزمایش آن برای ناهنجاری های کروموزومی است. از نمونه بافتی نیز می توان برای معین جنسیت فرزند اینکه کودک XX (دختر) است یا XY (یک پسر) استفاده می گردد. مانند آمنیوسنتز، خطراتی وجود دارد، از جمله احتمال نادر عفونت و افزایش خطر از دست دادن بارداری. CVS فقط برای معین جنسیت فرزند انجام نمی گردد، اما می توان پیش بینی رابطه جنسی را به همراه غربالگری بیماری ژنتیکی نیز انجام داد.

آزمایش غیر تهاجمی قبل از تولد (NIPT)

یک شکل نسبتاً جدید آزمایشات قبل از تولد، آزمایش غیرتهاجمی قبل از تولد (NIPT) یک روش کم خطر برای تشخیص خطر ناهنجاریهای کروموزومی خاص است. این آزمایش با جستجوی رشته های DNA که در جریان خون شناور هستند، همچنین به عنوان DNA عاری از سلول شناخته می گردد (cfDNA). هر کس cfDNA خود را دارد که در گردش خون شناور است، اما یک زن باردار نیز cfDNA فرزند متولد نشده خود را دارد. این cfDNA فرزند از جفت تهیه می گردد که تقریباً از نظر ژنتیکی با فرزند یکسان است.

NIPT در درجه اول برای غربالگری خطر بیماری های مادرزادی مورد استفاده قرار می گیرد، و اگر به نظر می رسد افزایش خطر وجود دارد، ممکن است آزمایش های تهاجمی تر (مانند CVS یا آمنیوسنتز) برای تشخیص بیماری خاص انجام گردد. با جستجوی قطعات DNA عاری از سلول Y- کروموزوم می توان از NIPT برای معین جنسیت نوزاد متولد شده استفاده کرد. در صورت وجود، این نشان می دهد که مادر احتمالاً یک پسر باردار است. اگر هیچ کروموزومی Y cfDNA وجود نداشته باشد، فرض می گردد کودک به احتمال زیاد یک دختر است.

NIPT در معین جنسیت فرزند چقدر دقیق است؟ گفتن آن سخت است، زیرا تست خیلی جدید است. بعضی از مواردی که می توانند روی دقت نتیجه تأثیر بگذارند عبارتند از: انجام آزمایش (خیلی زود در بارداری دقیق تر نیست)، کیفیت نمونه خون و تشخیص شرایط ژنتیکی غیرقابل تشخیص مادر. با این حال، بعضی از مطالعات نشان داده اند که اگر آزمایش NIPT پس از 8 هفته بارداری کامل گردد، دقت در معین جنسیت نزدیک به 100 درصد است.

این دقیقاً صددرصد به زمانی که نتایج آزمایش نتیجه گیری نشده باشد، اشاره ای ندارد. یک مقاله معین کرد که بین 10 تا 20 درصد از نمونه های NIPT با نتایج غیرقابل قطع بر می گردند. به عبارت دیگر، برای هر 10 زن که آزمایش را انجام داده اند، بین 1 تا 2 تا از آنها هیچ نتیجه ای حاصل نمی گردد. اگر دوقلو دارید؟ آزمایش NIPT را می توان برای شما تعریف کرد که آیا فقط دختران یا حداقل یک پسر دارید. با این وجود نمی تواند معین کند که آیا شما یک پسر یا دو پسر دارید - فقط اینکه حداقل یک پسر وجود دارد یا به نظر نمی رسد پسر باشد، قابل تشخیص است.

سونوگرافی سنتی

استفاده از اینکه در طول سونوگرافی سه ماهه دوم پسر یا دختر دارید، محبوب ترین و شناخته شده ترین روش پیش بینی معین جنسیت فرزند است. این سونوگرافی روتین به طور معمول بین 18 هفته تا 22 هفته بارداری انجام می گردد، به عنوان یک روش غربالگری در نظر گرفته شده است. این امکان را به پزشک و والدین می دهد تا بدانند که همه چیز درست است و کودک متولد نشده به خوبی رشد می نماید. در طی این سونوگرافی، این امکان وجود دارد که تکنسین با نزدیک به 100 درصد دقت بتواند پسر یا دختر بودن را ببیند. آنها به دنبال علامت همبرگر (برای یک دختر) یا برای یک پسر می گردند، آلت تناسلی پسر ممکن است به وضوح قابل مشاهده باشد.

ممکن است از تکنسین بخواهید در هنگام سونوگرافی به شما چیزی را بگوید. یا می توانید از آنها بخواهید که آن را روی کاغذ بنویسند و آن کاغذ را در یک پاکت قرار دهند. اگر پدر و مادر حضور داشته باشند، ممکن است این درخواست را انجام دهید، اما فقط یک نفر می خواهد جنسیت فرزند را بشناسد، یا اگر قصد دارید یک جشن معین جنسیت فرزند را برگزار کنید، در جایی که می خواهید جنسیت حتی برای شما و شریک زندگی شما غافلگیر نماینده باشد.

برای مهمانی های شگفت آور معین جنسیت فرزند ، شما ممکن است نتایج خود را به یک برنامه ریز رویداد حرفه ای، یک دوست برنامه ریزی مهمانی خود، یک نانوا (کسی که شما را برای تهیه یک کیک معین جنسیت فرزند با رنگ آشکار می نماید) یا یک گل فروشی (که ممکن است یک جعبه بالن را تهیه کند) تحویل دهید. خطرات بسیار کمی برای مادر و نوزاد در سونوگرافی وجود دارد. با این حال، قرار دریافت در معرض سونوگرافی کاملاً بدون خطر نیست. قرار دریافت در معرض تکرار یا طولانی مدت ممکن است مضر باشد.

اشتباهات سونوگرافی معین جنسیت فرزند

آیا نتایج سونوگرافی شما اشتباه است؟ بله، ممکن است. بعید است، اما ممکن است. در موارد زیر ممکن است اشتباهات سونوگرافی در معین جنسیت فرزند رخ دهد:

اجرا شده در طول سه ماهه اول

اگرچه می توان قبل از 14 هفته حاملگی به دنبال علائم جنسی فرزند بود، اما احتمال اشتباهات بیشتر است. تصمیم گیری یا وابستگی عاطفی به معین جنسیتی که در اوایل بارداری به انتها رسیده است، ایده خوبی نیست.

در صورت وجود ناهنجاری های دستگاه تناسلی

ناهنجاری های مادرزادی ارگان های فراوری مثل می توانند معین جنسیت فرزند را مشکل یا غیرممکن نمایند.

به نظر می رسد که یک دختر باشید

به خصوص در اوایل دوران بارداری، دختر ممکن است پسری باشد که آلت تناسلی او پنهان یا به وضوح قابل مشاهده نیست زیرا در موقعیت کودک یا رحم مادر قابل تشخیص نیست. فناوری سونوگرافی به طرز حیرت انگیزی دقیق است و اشتباهات بعید به نظر می رسد در بارداری بعد از 18 هفته. گفته می گردد، در کمتر از 1 درصد موارد، این اتفاق می افتد.

تکنیک اولتراسوند بی تجربه

تجربه و مهارت فناوری سونوگرافی شما می تواند روی دقت معین جنسیت فرزند تأثیر بگذارد.

روش سونوگرافی رامزی در معین جنسیت فرزند

روش سونوگرافی رامزی بسیار علمی به نظر می رسد اما به نظر می رسد شواهد علمی بسیار کمی برای پشتیبانی از آن وجود دارد. بسیاری از سایتهایی که ادعای این روش را دارند، از نظر پزشکی برای پیوند با مطالعه اصلی معتبر هستند. با این حال، این مطالعه بی نتیجه است، و به نظر نمی رسد که مطالعه اصلی به صورت آنلاین در دسترس باشد. روش سونوگرافی رامزی ادعا می نماید شما می توانید معین کنید که آیا شما پسر یا دختر دارید یا براساس کدام طرف جفت در رحم است. اگر در سمت چپ باشد، می گوید شما دختر دارید. اگر در سمت راست باشد، این به معنای این است که شما پسر دارید.

هیچ مطالعه مروری وجود ندارد که در حال حاضر این روش را دقیق ارزیابی کند. همچنین، کسانی که ادعا می نمایند این روش کار می نماید، درباره این که چگونه می دانند سونوگرافی درستی را نشان می دهد، استدلال می نمایند. می توانید به تصویر آینه نگاه کنید. یا ممکن است تصویر از آن طرف گرفته گردد، بر خلاف جلوی شکم. به عبارت دیگر، شما نمی توانید از نگاه کردن به عکس سونوگرافی چاپ شده در سمت جفت بهره ببرید، مگر اینکه به طور معین از تکنسین سؤال کنید که در جهت دریافت تصویر از چه جهت گیری استفاده شده است.

مشاغل و وب سایتهای آنلاین وجود دارند که تصاویر سونوگرافی اولیه شما را گرفته و براساس روش Ramzi معین جنسیت فرزند انجام می دهند. این به احتمال زیاد هدر دادن پول است. بهتر است یا صبر کنید تا یک سونوگرافی در سه ماهه دوم بتواند نتایج دقیق تری به شما بدهد، یا آزمایش NIPT را انجام دهید (که می تواند در اوایل حاملگی 9 یا 10 هفته نتیجه را اعلام کند.)

تست در خانه برای معین جنسیت فرزند

آزمایش های زیر می تواند در خانه برای معین جنسیت فرزند انجام گردد:

آزمایشات ادرار

تعدادی کیت تست جنسیت مبتنی بر ادرار در منزل برای خرید آنلاین وجود دارد. هیچ یک از آزمایش های معین جنسیت فرزند مبتنی بر ادرار از نظر علمی دقیق نیست. در حقیقت، بعضی از این آزمایشات مستقیماً روی جعبه می گویند که آنها فقط برای اهداف سرگرمی هستند. همه این آزمایشات به کاربران هشدار می دهند که بر اساس نتایج تصمیم گیری اقتصادی یا عاطفی ننمایند. از آزمایشاتی که رضایت 100٪ یا ضمانت پس دادن پول ندارند، گول نخورید. آنها به این واقعیت تکیه می نمایند که اکثریت مردم هرگز درخواست پول خود را نمی نمایند، و این واقعیت است که این تست معین جنسیت فرزند را با دقت حدود نیمی از زمان از دیدگاه شانس خالص پیش بینی می نماید.

آزمایشات ژنتیکی

همچنین آزمایش های ژنتیکی NIPT در خانه وجود دارد. این آزمایشات مبتنی بر ادرار نیستند اما احتیاج به نمونه خون دارند. دو مارک اصلی شامل SneakPeek Test و Nimble Diagnostics است. برخلاف آزمایش ادرار در خانه، اینها یک پایه علمی قرار دارند. این آزمایشات از تست های غیر تهاجمی قبل از تولد (NIPT) استفاده می نمایند، همانطور که در ابتدا در این مقاله شرح داده شد. آنها به دنبال قطعات DNA عاری از سلول هستند، که رشته های DNA هستند که در جریان خون شناور هستند. اگر DNA عاری از سلول کروموزوم Y پیدا گردد، این بدان معنی است که مادر در حال داشتن یک دختر است.

در حالی که خطر کمی برای این تست وجود دارد، در حدود 95 درصد نتایج صحیح را نشان می دهد، شما برای دریافت نتیجه تضمین نمی شوید. ممکن است نتیجه فراگیر بدست آورید، یا به این دلیل که نمونه خیلی زود گرفته شده است (حداقل باید 9 هفته باردار باشید) یا نمونه خون به دلایل دیگر از کیفیت کافی برخوردار نبوده است. هنوز معلوم نیست که زنان به طور مکرر نتیجه غیرقابل اعتماد دریافت می نمایند.

همچنین، اگر خیلی در جمع آوری نمونه احتیاط نکنید، می توانید به طور تصادفی نتیجه مرد را از نمونه دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر دست شما با یک مرد تماس جسمی داشته باشد، آزمایش می تواند DNA عاری از سلولهای Y- کروموزومهای او را بگیرد. به همین دلیل قبل از دریافت نمونه احتیاج به شستشوی کامل دست است.

چه موقع نوزادان جنسیت خود را نشان می دهند؟

فرایندی که به وسیله آن معین جنسیت فرزند انجام می گردد تمایز جنسی انسان نامیده می گردد. از زمان بارداری تا چند ماه بعد از آن در خصوص معین جنسیت فرزند شما اطلاعاتی کسب نخواهید کرد، اما از لحظه آغاز بارداری قطعا جنسیت معلوم شده است. ژن های نوزاد معین جنسیت فرزند را معین می نمایند. همه تخم ها حاوی یک کروموزوم X هستند، در حالی که اسپرم ها می توانند یک کروموزوم X یا Y داشته باشند. اگر تخمک توسط سلول اسپرم حامل کروموزوم X حاصل، فرزند XX حاصل می گردد. در مقابل، اگر سلول اسپرم دارای کروموزوم Y باشد، فرزند کروموزوم XY مردانه خواهد داشت.

در ابتدا، همه فرزند صرف نظر از جنسیت یکسان به نظر می رسند. در حقیقت، اگر به دلیل اثر تستوسترون نبود، همه نوزادان دارای صفات زنانه می باشند. تا هفته هفتم بارداری، کودک شما ساختاری به نام ریج دستگاه تناسلی خواهد داشت. سپس در طی 5 هفته آینده، کودک شما آغاز به فراوری هورمون هایی می نماید که باعث تحریک رشد اندام های جنسی آن می شوند. تمام اندامهای جنسی از لبه دستگاه تناسلی ناشی می شوند. تخمدان ها و لوزه ها معادل بیضه ها هستند، به این معنی که از همان سلول ها درست مانند کلیتوریس و آلت تناسلی ایجاد می شوند. بنابراین هنگامی که این هورمونها آغاز به کار کردند، لبه دستگاه تناسلی آغاز به تمایز در این ساختارها می نماید.

در پسران، لبه های تناسلی تا هفته 9 آغاز به طولانی شدن آلت تناسلی می نماید و جوانه های کوچک در هفته 10 پروستات تشکیل می شوند و سیستم ادراری تا هفته 14 تشکیل می گردد. در سه ماهه سوم در دختران، تخمدانها بین هفته های 11 تا 12 ایجاد می شوند و 7 میلیون تخم اولیه را پر می نمایند. این تخم ها تا زمان تولد به مقدار کم فراوری می شوند و کودک دختر شما با تقریباً 2 میلیون تخم در تخمدان های خود به جهان خواهد آمد. دو ساختار به نام مجاری paramesonephric برای تشکیل رحم و واژن در ماه سوم بارداری فیوز می شوند. واژن حدود هفته 22 باز خواهد شد.

5 نشانه دختر بودن جنین

باورها و اسطوره های محبوب زیادی وجود دارد که ادعا می نمایند علائم اولیه پسر یا دختر را پیش بینی می نمایند. و گرچه وسوسه انگیز است که فکر کنید می توانید معین جنسیت فرزند خود را به وسیله علائم جسمی معین کنید، تحقیقات پزشکی بسیاری از این اسطوره ها را نادیده گرفته است. در اینجا حقیقت در خصوص 5 علامت بارداری فرضی برای یک دختر وجود دارد:

حمل کودک بالا است

یکی از معمول ترین اسطوره های مربوط به جنسیت فرزند می گوید که داشتن یک برآمدگی بالاتر به معنای داشتن دختر است. با این حال، این نشان داده شده است که یک افسانه است. بزرگترین عواملی که نحوه ظاهر برجستگی شما را معین می نماید شرایط جسمی شما، میزان حاملگی هایی که داشته اید، شکل بدنی عضلات شکم و افزایش وزن کلی شما در دوران بارداری است.

قبل از بارداری دارای استرس بسیاری هستند

یکی دیگر از باورهای رایج این است که قبل از بارداری میزان استرس شما می تواند در معین جنسیت فرزند شما نقش داشته باشد. و با کمال تعجب، مطالعات علمی همبستگی بین این دو واقعیت را پیدا نموده اند. یک مطالعه نشان داد که زنانی که سطح کورتیزول بالاتری دارند - هورمون استرس- احتمال بیشتری برای داشتن یک دختر دارند. با این حال، دلیل این هنوز کشف نشده است.

نوسانات خلقی

بعضی فکر می نمایند استروژن فراوری شده توسط دختران می تواند بر شوخ طبعی مادر تأثیر بگذارد و باعث ایجاد نوسانات روحی گردد. با این حال، مطالعات علمی نشان داده اند که این درست نیست. همه زنان باردار به دلیل نوسان هورمون های خود در حاملگی می توانند از نوسانات خلقی رنج ببرند. اما این تغییرات خلقی به جنسیت نوزاد شما مربوط نمی گردد!

داشتن بیماری صبحگاهی بیشتر

یکی دیگر از باورهای رایج بیان می نماید که از آنجا که دختران هورمون بیشتری فراوری می نمایند، مادران آنها از یک بیماری شدیدتر صبحگاهی رنج می برند. اما علم و تجربه هر دو نشان داده اند که بیماری صبحگاهی می تواند در زنان متفاوت باشد. همین زنان حتی می توانند در طی بارداری های مختلف سطح مختلفی از بیماری صبحگاهی را تجربه نمایند. یک مطالعه که در مجله پزشکی لنست منتشر شده است، بین بیماری شدید صبحگاهی و احتمال داشتن یک دختر ارتباط کمی وجود دارد. با این حال، شواهد آنها قطعی نبود، بنابراین این اسطوره همچنان باقی می ماند … خوب، یک اسطوره.

داشتن آکنه یا پوستی تیره

آیا تا به امروز شنیده اید که یک دختر بچه زیبایی مادر را به سرقت می برد؟ بعضی افراد معتقدند اگر دختری دارید، پوست چرب یا کسل نماینده و آکنه زیادی خواهید داشت. اما این فقط یک باور غلط دیگر است. هورمون حاملگی می تواند غیرقابل پیش بینی باشد، و آنها روی پوست و موهای هر زن متفاوت خواهند بود.

5 نشانه پسر بودن جنین

ولع غذاهای شور

تحقیقات نشان داده است که در هر جایی بین 50 تا 90٪ از کل زنان باردار در بعضی از مواقع در دوران بارداری هوس غذا می نمایند. و یک عقیده رایج بیان می نماید که زنانی که دختران را حمل می نمایند شیرینی بیشتری را میل می نمایند. آنها همچنین فکر می نمایند اگر شما پسر دارید، غذاهای غلیظ و شور را هوس می کنید. حقیقت این است که هوس های زن بیشتر از جنسیت فرزندشان به احتیاجهای غذایی آنها مربوط می گردد. بنابراین این یک نشانه بارداری برای یک پسر نیست.

ضربان قلب پایین فرزند

اسطوره معین جنسیت دیگر ادعا می نماید که اگر ضربان قلب کودک شما در حدود 140 ضربه در دقیقه باشد، یک پسر است. ضربان قلب سریعتر به این معنی است که شما دختری را حمل می کنید. اما مطالعات علمی نشان داده اند که بین ضربان قلب فرزند های دختر و پسر تفاوت معنی داری وجود ندارد. در حقیقت، فرزند های مرد ضربان قلب کمی سریعتر دارند، اما تقریباً 3 ضربان در دقیقه است.

شکم پایین است

درست مانند شکم بالا، به این معنی است که شما بچه پسر دارید،اعتقاد بر این است که شکم پایین به معنای این است که کودک شما پسر است. اما هیچ مدرکی برای پشتیبان گیری از این تئوری موجود نیست. همانطور که در بالا گفتیم، شکل برجستگی شکم شما توسط عوامل دیگری معین می گردد.

مو و پوست سالم تر

این برعکس اسطوره است که داشتن یک دختر زیبایی شما را از شما دور می نماید. بسیاری از مردم بر این باورند که اگر پسری دارید، پوست شما سالم تر به نظر می رسد و موهای ضخیم و براقی دارید. اما در واقعیت، این تغییرات فقط به هورمونهای بارداری بستگی دارد. بعضی از خانمها می توانند رنگدانه یا آکنه پوستی ایجاد نمایند، در حالی که بعضی دیگر موهای ضخیم و درخشش بارداری دارند.

نوسان خلقی ندارد

آیا کسی واقعاً معتقد است که داشتن یک پسر به این معنی است که زنان باردار از نوسانات روحی جلوگیری می نمایند؟ متأسفانه، این درست نیست! شما به همان اندازه ای محتمل است که پسر یا دختر داشته باشید، نوسانات خلقی را تجربه خواهید کرد. این یک مورد بسیار شایع برای بسیاری از زنان باردار است.

منبع: همگردی

به "راهنمای مشخص جنسیت فرزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای مشخص جنسیت فرزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید