راز منشا سنگ های عظیم استون هنج کشف شد

به گزارش علی بلاگ، آزمایش های باستان شناسان ثابت کرده منشا 50 سنگ عظیم شکل دهنده استون هنج در محوطه ای به نام وست وود در 25 کیلومتری این سازه باستانی قرار گرفته است. این سنگ های عظیم حدود 2500 سال پیش از میلاد برای ساخت استون هنج به کار برده شده اند و ارتفاع بلندترین آن ها به بیش از 9 می رسد و سنگین ترین شان نیز 30 تن وزن دارد.

راز منشا سنگ های عظیم استون هنج کشف شد

دیوید نش، محقق زمین ریخت شناسی دانشگاه برایتون که سرپرستی تیم تحقیقاتی بر روی سازه باستانی استون هنج را بر عهده دارد، گفت: این که این سنگ های بسیار عظیم چگونه به این محل آورده شده اند هنوز محل بحث و بررسی است اما با توجه به اندازه این سنگ ها احتمالا آن ها یا به این محل کشیده شده اند و یا از طریق غلتک هایی جابه جا شده اند.

استون هنج یکی از عظیمترین معماهای تاریخ باستان شناسی است که سالانه میلیون ها جهانگرد را به انگلیس می کشاند.

این سازه باستانی با پنج هزار سال قدمت همواره به عنوان یک مکان رازآلود نام برده می شود. تعدادی از محققان دانشگاهی در انگلیس که از سال 1964 میلادی درپی کشف رازهای این بنا هستند، بارها از خواص درمانی استون هنج که حاصل ارتباط امواج منتشرشده از سنگ های چندصدتنی است، سخن گفته اند. البته فرضیه های دیگری نیز وجود دارد که کاربری اصلی استون هنج را بیان کننده روزهای هفته، ماه ها و فصول و به طور خلاصه آن را یک تقویم می داند.

رویترز نوشت، با این وجود همچنان هنوز سوال های زیادی در زمینه نحوه برش سنگ ها و قراردادن آن ها روی هم بدون پاسخ باقی مانده است.

منبع: گردشبان

به "راز منشا سنگ های عظیم استون هنج کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز منشا سنگ های عظیم استون هنج کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید