دیدار دوجانبه اردوغان و السراج؛ ترکیه بر افزایش حمایت از دولت وفاق لیبی تأکید کرد

به گزارش علی بلاگ، رئیس جمهوری ترکیه در دیدار با نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی در آنکارا، تأکید کرد که کشورش حمایت ها از دولت وفاق را افزایش و ادامه خواهد داد.

دیدار دوجانبه اردوغان و السراج؛ ترکیه بر افزایش حمایت از دولت وفاق لیبی تأکید کرد

به گزارش گروه بین الملل علی بلاگ به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و فایز السراج نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی- که از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده است، امروز- پنجشنبه- در آنکارا دیدار و در مورد آخرین تحولات منطقه و لیبی گفت وگو و رایزنی کردند.

رجب طیب اردوغان طی کنفرانس مشترک خبری با السراج، گفت که حمایت ترکیه از این دولت افزایش پیدا خواهد کرد و ادامه خواهد داشت.

اردوغان با اعلام این که در دیدار با السراج در زمینه همکاری دریایی در مدیترانه به توافق رسیده است، اقدامات نظامی ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای شرق لیبی را محکوم کرد و گفت که حفتر و حامیان او بزرگترین مانع در برابر صلح در لیبی هستند.

این سومین سفر فایز السراج طی پنج ماه گذشته به ترکیه است.

روز گذشته نیز هیئتی از دولت وفاق ملی لیبی دولت به مسکو سفر و با مقامات روسیه از جمله سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

نیروهای شرق لیبی، موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر در آوریل 2019 عملیات نظامی برای اشغال پایتخت را که مقر نیروهای دولت وفاق ملی است، آغاز کردند.

در حالی که نیروهای دولت وفاق ملی، طی هفته های اخیر با پشتیبانی ترکیه کنترل برخی مناطق در شمال شرقی لیبی را در دست گرفته اند ولی ارتش ملی لیبی، که از سوی امارات، مصر و روسیه حمایت

مداخلات خارجی در لیبی و نیز گسیل مقادیر زیادی سلاح از خارج به طرفین درگیر خطرات این جنگ را بیشتر کرده است. آمریکا هفته گذشته اظهار داشت که روسیه دست کم 14 فروند هواپیمای جنگنده به پایگاه متعلق به نیروهای حفتر در مرکز لیبی ارسال کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیدار دوجانبه اردوغان و السراج؛ ترکیه بر افزایش حمایت از دولت وفاق لیبی تأکید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار دوجانبه اردوغان و السراج؛ ترکیه بر افزایش حمایت از دولت وفاق لیبی تأکید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید