خوان کارلوس به دلیل دریافت رشوه از عربستان تبعید می گردد

به گزارش علی بلاگ، یک روزنامه سوئیسی خاطرنشان کرد که پادشاه پیشین اسپانیا برای انجام یک معامله 100 میلیون دلار از ملک عبدالله، پادشاه پیشین عربستان دریافت نموده است.

خوان کارلوس به دلیل دریافت رشوه از عربستان تبعید می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری علی بلاگ، خوان کارلوس، پادشاه پیشین اسپانیا که به اتهام فساد مالی موضوع تحقیقات قضایی است، گفت برای تبعیدی خودخواسته، اسپانیا را ترک خواهد نمود.

او در نامه ای خطاب به فرزندش فیلیپهٔ ششم، پادشاه کنونی اسپانیا گفت: من شما را از تصمیمم برای ترک اسپانیا و نقل مکان به خارج از کشور آگاه می کنم.

هنوز معین نیست که او چه زمانی اسپانیا را ترک خواهد نمود و به کدام کشور خواهد رفت.

پادشاه پیشین اسپانیا که هم اکنون 82 سال دارد، در سال 2014 میلادی پس از انتشار اخبار متعددی دربارهٔ رسوایی های مالی و اخلاقی، از جمله روابطش با زنان، دریافت رشوه و داشتن حساب های پنهان در بانکهای سوئیس و همچنین ریخت و پاش های مالی در دوران بحران مالی اسپانیا، پس از چهار دهه حکمرانی از سلطنت استعفا داد.

از جمله تحقیقاتی که هم اکنون درباره او در جریان است، نقش او در قرارداد 5/5 میلیارد پوندیِ احداث خط آهن سریع السیر در عربستان سعودی و دریافت رشوه در این زمینه است.

تحقیقات دیوان عالی اسپانیا پس از آن شروع شد که یکی از زنانی که با پادشاه پیشین اسپانیا رابطه داشت، در این باره افشاگری کرد. پس از آن نیز یک روزنامه سوئیسی گفت که خوان کارلوس، برای انجام یک معامله 100 میلیون دلار از ملک عبدالله، پادشاه پیشین عربستان دریافت نموده است.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "خوان کارلوس به دلیل دریافت رشوه از عربستان تبعید می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوان کارلوس به دلیل دریافت رشوه از عربستان تبعید می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید