خبرنگاران 135سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند

به گزارش علی بلاگ، زاهدان- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با افزوده شدن 135 نفر جدید در شبانه روز گذشته شمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان به 31 هزار و 908 نفر رسید.

خبرنگاران 135سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند

دکتر سیدمحمد هاشمی شهری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار علی بلاگ اظهارداشت: هم اینک 164 بیمار حاد تنفسی و 87 نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند.

وی شمار درگذشتگان این ویروس در سیستان و بلوچستان با اضافه نموده شدن پنج نفر دیگر را یکهزار و 239 نفر اظهار داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مردم تقاضا کرد؛ در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می فرایند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت نمایند.

وی اعلام کرد: از آنجایی که کشف راه های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می گردد ضروریست شهفرایندان تمام نکات بهداشتی را رعایت نمایند.

هاشمی گفت: موارد مثبت کرونای جهش یافته انگلیسی در سیستان و بلوچستان نیز در حال افزایش است و این نوع از ویروس تقریبا جایگزین نوع قبلی شده بطوریکه 70 درصد موارد ابتلا در سطح استان را شامل می گردد.

وی اضافه نمود: به شدت نگران ورود سیستان و بلوچستان به موج بعدی همه گیری کرونا هستیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 135سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 135سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید