خبرنگاران پشتوانه سازی مهمترین احتیاج رشته کشتی اصفهان در پساکروناست

به گزارش علی بلاگ، اصفهان- خبرنگاران- رییس هیات کشتی استان اصفهان گفت: پشتوانه سازی و استعدادیابی برای کشتی از مهمترین نیازها و ضروریات این رشته ورزشی در پساکروناست.

خبرنگاران پشتوانه سازی مهمترین احتیاج رشته کشتی اصفهان در پساکروناست

مصطفی میرزایی روز آدینه در گفت و گو با علی بلاگ اضافه کرد: این پشتوانه سازی موجب می گردد که از میان استعدادهای کشف شده در رده های مختلف سنی به خصوص رده های پایه آینده کشتی کشور تامین گردد.

وی با تاکید بر ضرورت فراهم شدن بسترهای استعدادیابی در این رشته ورزشی اظهارداشت: در این زمینه هیات کشتی اصفهان بر روی رده های پایه برنامه ریزی لازم را انجام داد که از همه نقاط استان زیر نظر مربیان تیم ملی این استعدادها شناساسی می شد.

وی توضیح داد: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا این طرح را همانند سایر برنامه های هیات کشتی برای حفظ سلامت ورزشکاران و مردم تعطیل شد، چون سلامتی اولویت اول ورزش است.

میرزایی اعلام کرد: در این راستا کشتی گیران حرفه ای و رده های قهرمانی به صورت انفرادی تمرینات خود را طبق برنامه های که مربیان به آنها دادند در منزل و سایر کشتی گیران به صورت معمولی تمرینات ورزشی انجام می دهند.

وی توضیح داد: کشتی گیرانی که حرفه ای کار می نمایند برنامه های تغذیه احتیاج دارند که اضافه وزن نداشته باشند و چون تخصصی کار می نمایند هدایت های لازم را از مربیان خود در فضای مجازی دریافت می نمایند.

رییس هیات کشتی استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه کشتی ورزشی است که باید بدن درگیر گردد و روی تشک برود گفت: با این حال تمرینات تخصصی منزل حداقل کاری است که در این شرایط برای حفظ آمادگی جسمانی انجام می گردد.

میرزایی گفت: در شرایط کرونایی ورزش از نظر مالی افت دارد و در این زمینه باید واقع نگر بود چرا که این بیماری همه جهان را فرا گرفته و بسیاری از باشگاه های مطرح جهان تحت تاثیر این ویروس اعلام ورشکستگی کردند که ما باید در کشورمان راه حلی برای برون رفت از این چالش عظیم پیدا کنیم تا دچار مشکل نشویم.

میرزایی اعلام کرد: ایران کشوری با فرهنگ است و اصفهان مهد فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است بنابراین باید با فرهنگ سازی به یاری ورزشکاران و همه آحاد مردم دست به دست هم دهیم و با ماندن در منزل این ویروس را شکست دهیم.

وی گفت: این امر با همت دولت، مردم و به خصوص ورزشکاران علمی می گردد و با شکست کرونا بازهم ورزش کشتی استان افتخارآفرینی خواهد نمود.

استان اصفهان 30 هزار ورزشکار کشتی و افزون بر 350 هزار ورزشکار سازماندهی شده دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پشتوانه سازی مهمترین احتیاج رشته کشتی اصفهان در پساکروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پشتوانه سازی مهمترین احتیاج رشته کشتی اصفهان در پساکروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید