خبرنگاران سامانه تصمیم در چهار شهر زنجان فعال است

به گزارش علی بلاگ، زنجان - خبرنگاران - مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در زمان حاضر سامانه تصمیم در چهار شهرستان پرجمعیت استان شامل زنجان، خدابنده، ابهر و خرمدره فعال است و خدمات لازم به گروه های هدف ارائه می شود.

خبرنگاران سامانه تصمیم در چهار شهر زنجان فعال است

محمد محمدی قیداری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علی بلاگ اضافه کرد: سامانه تصمیم لینک بین دستگاه قضایی و سازمان بهزیستی است که هر 2 دستگاه اطلاعات متقاضیان طلاق را در بانک اطلاعات خود ثبت کرده اند.

وی اضافه کرد: با توجه به ارتباطی که این 2 دستگاه با یکدیگر دارند، شرایط پفراینده ها را بررسی کرده و با ذخیره اطلاعات، فرایند پفراینده را با انجام مشاوره ها پیگیری می کنند که در صورت سازش، ختم پفراینده اعلام و در غیر این صورت وارد جهت دادگاه می شود.

این مسؤول ادامه داد: طی سال گذشته 2 هزارو 561 زوج متقاضی طلاق از خدمات مشاوره، مددکاری اجتماعی، روان شناسی، حقوقی مراکز دولتی و غیردولتی بهزیستی بهره مند شده اند.

وی گفت: بر این اساس بیش از 10 درصد از خدمات تخصصی ارایه شده به زوجین متقاضی طلاق در سطح استان زنجان به سازش قطعی منجر شد که آمارها نیز از افزایش سازش زوجین متقاضی طلاق نسبت به سال گذشته حکایت دارد.

محمدی اضافه کرد: با رخ دادن طلاق، دیگر آسیب های اجتماعی مانند بچه ها کار و خیابانی، زنان بی سرپرست و سرپرست خانوار به وجود می آید و افراد متقاضی طلاق با ثبت نام در این سامانه فرصت آموختن مهارت هایی که لازمه یک زندگی پیروز است را به دست می آورند، هرچند این فرصت باید در موقعیتی مناسب قبل از بروز مسائل کسب شود.

وی اضافه کرد: سازمان بهزیستی بعنوان یک دستگاه دولتی متولی امر کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است و خدماتی را در این راستا ارائه می کند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان خاطرنشان کرد: مراکز اورژانس خدمات اجتماعی نقش بسیار مهمی در ارائه خدمات تخصصی و اورژانسی به آحاد جامعه و حمایت از افراد آسیب پذیر دارند که در این میان خط تلفنی 123 به طور تمام وقت آماده ارائه خدمات شبانه روزی به افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و غیره است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سامانه تصمیم در چهار شهر زنجان فعال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سامانه تصمیم در چهار شهر زنجان فعال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید