خبرنگاران بازگشت کُشتی به شرایط عادی

به گزارش علی بلاگ، تهران - خبرنگاران - اتفاقات و حاشیه هایی که بعد از قهر کردن غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در جلسه مربوط به چرخه انتخابی تیم ملی رخ داد و گذشت چند روز و اطلاع رسانی بیشتر در مورد این چرخه به نظر می رسد که همه چیز به شرایط عادی بازگشته و قرار نیست تغییراتی در راس کادر فنی رخ دهد.

خبرنگاران بازگشت کُشتی به شرایط عادی

علیرضا دبیر پس از انتقاد شدید نسبت به رفتار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد و شرایطی که طی چند روز بر کشتی حاکم شد، با صراحت لهجه و خیلی شفاف اعلام نمود که چنانچه چنین رفتارهایی ادامه داشته باشد، سرمربی تیم ملی را تغییر خواهد داد.

به هر ترتیب چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی از موضوعات مهم این روزهای کشتی کشورمان است که هنوز به مرحله اجرا گذاشته نشده است و قرار بود این چرخه در ابتدا در رده نوجوانان و برای حضور در پیکارهای دنیای سال 2020 در مجارستان به صورت آزمایشی اجرا گردد که شیوع ویروس کرونا و لغو بسیاری از مسابقات دنیای از جمله بازی های المپیک، اجرای این چرخه را به تاخیر انداخت و بر همین اساس قرار است برای شناخت نفرات تیم ملی در بازی های المپیک توکیو که به سال 2021 موکول شده این چرخه برگزار گردد.

هفته گذشته ششمین جلسه تدوین سند طرح توسعه کشتی کشور با حضور علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی، محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، محسن کاوه مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد، یدالله اعتصامی مربی اسبق تیم ملی و از کارشناسان مطرح رسانه و بهروز حضرتی پور مربی تیم ملی کشتی فرنگی و همچنین غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد برگزار گردید و به نوعی حضور او در این جلسه پایانی بر همه اختلافات و به نوعی پذیرفتن شرایط انتخابی تیم ملی از سوی وی می توان قلمداد کرد.

به طور حتم چرخه جدید انتخابی تیم ملی تا وارد فاز اجرا نگردد، نقاط قوت و ضعف آن به صورت ملموس نشان داده نخواهد شد و اجرای آن در سالی که قرار است بازی های المپیک برگزار گردد، آزمون جدی برای علیرضا دبیر و فدراسیون کشتی می تواند باشد.

محسن کاوه مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد نیز در این خصوص گفت: غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی است و به کارش ادامه می دهد. کدورتی پیش آمد و بعضی نیز متاسفانه آتش بیار معرکه شده بودند. در کنار هم هستیم و باید برای روزهای آینده برنامه ریزی کنیم.

به هر ترتیب بازگشت غلامرضا محمدی و به نوعی تمکین او از چرخه جدید انتخابی را می توان به فال نیک گرفت و هر چند حوادث روزهای اخیر یک بار دیگر شرایط پیش از المپیک 2012 لندن و در حالی که او در پیکارهای دنیای سال 2011 استانبول نتایج درخشانی کسب نموده بود را در اذهان زنده کرد. او در آستانه بازی های المپیک 2012 لندن برکنار شد. برکناری که در آن دوران برای غلامرضا محمدی به عنوان یک سرمربی جوان و پیروز بسیار گران تمام شد.

او بعد از حضور در کادر فنی تیم ملی این امید را دارد تا پس از گذشت 8 سال و با کوله باری از تجربه، فرماندهی تیم ملی کشتی آزاد را در المپیک برعهده داشته باشد، المپیکی که هنوز برگزاری آن در اما و اگر است و کمیته بین المللی المپیک و مسوولان کشور ژاپن نیز در این زمینه مردد هستند.

جان کوتس مسوول کمیته بین المللی المپیک در امور توکیو 2020 هشدار داد که با توجه به اینکه حتی کشف احتمالی واکس کرونا نمی تواند تهدید ناشی از کووید 19 را تعدیل کند، برگزاری المپیک در سال 2021 نیز با مسائل عدیده روبرو است.

وی اضافه کرد: مقامات در اکتبر امسال در مورد اینکه آیا امکان برگزاری المپیک کرونازده در جولای 2021 وجود دارد یا خیر، فرآیند تصمیم گیری را شروع خواهند کرد.

به هر ترتیب در صورت لغو بازی های المپیک، این موضوع ورزش دنیا را تحت تاثیر قرار خواهد داد و فدراسیون های ملی باید برنامه ریزی جدیدی را داشته باشند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بازگشت کُشتی به شرایط عادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازگشت کُشتی به شرایط عادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید