خبرنگاران الزام نانوایی های بناب به استفاده از دستکش و ماسک

به گزارش علی بلاگ، تبریز- خبرنگاران -فرماندار بناب گفت: برای مقابله با ویروس کرونا تمام واحدهای نانوایی این شهرستان ضمن رعایت موازین بهداشتی موظف به استفاده از ماسک و دستکش شدند.

خبرنگاران الزام نانوایی های بناب به استفاده از دستکش و ماسک

امین رفیعی چهارشنبه شب در گفتگویی با علی بلاگ با اعلام این مطلب اضافه نمود: با توجه به لزوم انجام اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و همچنین اهمیت بالای آن در مراکز و اصناف حساس همانند نانوایی ها، استافده از دستکش و ماسک ر همه نانوایی های سطح شهرستان بناب الزامی است.

وی خطر انتقال ویروس کرونا از طریق پول را یادآور شد و گفت: به دلیل رعایت مسائل بهداشت فردی و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا استفاده از دستگاه های کارت خوان از سوی متصدی به جای دریافت وجه نقد از مشتریان توصیه شده است و در صورت نبودن دستگاه کارت خوان استفاده از دستکش یکبار مصرف در هنگام دریافت وجه نقد از مشتری الزامی است.

رفیعی اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه های صادر شده نانوایی ها ملزم شده اند یک نفر را به طور اختصاصی به عنوان کارگزار برای دریافت پول تعیین کرده و از دریافت وجه نقد از مشتریان پرهیز کنند.

وی همچنین از تعطیلی همه پارک ها و مناطق گردشگری از جمله مناطق گردشگری کوه های قره قشون خبر داد و ضمن قدردانی از همراهی مردم برای گذر از شرایط بحرانی و کمک به دست اندرکاران ستاد مدیریت بحران کرونا از آنان خواست در روزهایی که شیوع این ویروس در کشور به یک بحران تبدیل شده و تعداد افراد درگیر روز به روز در حال افزایش است، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از حضور در باغ ها و بوستان ها خودداری و سیزده به در را در منزل و کنار خانواده های خود سپری کنند.

فرماندار بناب در ادامه تشریح کرد: شهروندان با ماندن در منازل و خودداری از سفر به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کنند.

شهرستان 140 هزار نفری بناب در 110 کیلومتری جنوب استان آذربایجان شرقی واقع شده است؛ این شهرستان نیز مانند سایر شهرهای کشور از شیوع ویروس کرونا به دلیل واقع شدن در مرکز مواصلاتی چندین استان غربی کشور و رفت و آمد مسافران و خودروهای سبک و سنگین شخصی و خدماتی مصون نمانده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران الزام نانوایی های بناب به استفاده از دستکش و ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران الزام نانوایی های بناب به استفاده از دستکش و ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید