خبرنگاران ائتلاف سعودی دو کشتی حامل نفت یمن را توقیف کرد

به گزارش علی بلاگ، تهران - خبرنگاران - شرکت نفت یمن پنجشنبه شب اظهار داشت، ائتلاف سعودی دو کشتی حامل نفت این کشور را توقیف نموده است.

خبرنگاران ائتلاف سعودی دو کشتی حامل نفت یمن را توقیف کرد

به گزارش علی بلاگ به نقل از الجزیره، شرکت نفت یمن اضافه کرد: با توقیف این دو کشتی، تعداد کشتی های توقیفی حامل سوخت یمن به 10 فروند رسید.

بر اساس این گزارش، کشتی هایی که از سوی ائتلاف سعودی توقیف شدند دارای مجوز تردد از سوی سازمان ملل متحد بوده است.

این درحالی است که شرکت نفت یمن چهارشنبه شب اعلام نموده بود که 2 فروند از کشتی های سوخت رسان توقیف شده به دست ائتلاف سعودی برطرف توقیف شدند.

مناطق تحت کنترل انصارالله یمن ماه هاست که از کمبود سوخت رنج می برد. انصارالله، ائتلاف به سرکردگی عربستان و دولت فراری یمن را عامل توقیف کشتی های نفتی و جلوگیری از ورود آنها به بندر حدیده معرفی نموده است.

مدیر اجرایی شرکت نفت یمن 24 اسفندماه نیز بیان کرد، مجموع خسارت ها و جرایم نفتکش هایی که ائتلاف متجاوز آمریکایی - عربستانی آن را توقیف نموده اند، در امسال میلادی به 34 میلیون و 500 هزار دلار رسیده است.

ائتلاف سعودی در حالی اجازه ورود نفتکش های یمنی را نمی دهد که یمن وارد هفتمین سالی شده است که در محاصره واقع شده است و مردم این کشور در بدترین شرایط به سر می برند.

محاصره و تداوم درگیری، موجب شده بیشتر یمنی ها محتاج یاری های انسانی باشند.

میلیون ها یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل، این کشور بدترین بحران های انسانی در دنیا را تجربه می نماید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ائتلاف سعودی دو کشتی حامل نفت یمن را توقیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ائتلاف سعودی دو کشتی حامل نفت یمن را توقیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید