جدیدترین اطلاعات درباره کیک های مشکوک

به گزارش علی بلاگ، به گفته دبیر انجمن صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات ایران؛ بحث قاچاق به عنوان هدف جاسازی قرص در کیک ها مطرح نیست، چرا که تاکنون آزمایش ها نشان داده، قرص های جاسازی شده، قرص های معمولی خانگی بوده و اثری از ترامادول و راوانگردان در آن ها پیدا نشده است.

جدیدترین اطلاعات درباره کیک های مشکوک

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

جمشید مغازه ای در گفت وگو با علی بلاگ، از آنالیز انبارهای کیک از سوی نهادهای نظارتی در استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان و کرمان اطلاع داد و گفت که تاکنون، بعد از آنالیز صدها کارتن کیک؛ محصولی حاوی قرص در این انبارها پیدا نشده است.

وی با بیان اینکه طبق جدیدترین اطلاعات، شبکه ای خارج از خط فراوری و توزیع اقدام به جاسازی قرص در کیک ها نموده است، توضیح داد: هنوز مشخص نیست دقیقاً در کدام استان ها کیک های آلوده به قرص وجود دارد.

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات ایران در ادامه موضوع جاسازی قرص در کیک ها را یک مسئله امنیتی توصیف کرد و گفت: به نظر می رسد افرادی به دنبال تخریب صنعت غذا یا تشویش اذهان عمومی هستند و این موضوع باید توسط نهادهای امنیتی پیگیری گردد.

مغازه با تاکید بر اینکه جاسازی قرص در شبکه توزیع قانونی همچون شرکت های پخش و شبکه های مویرگی کارخانه ها اتفاق نیفتاده است، توضیح داد: جاسازی قرص بیشتر در کیک های لایه ای با بسته بندی های آسان تر رخ داده است.

وی همچنین تاکید نمود که امکان ندارد قرص ها در خط فراوری وارد کیک ها شده باشد، چرا که با حرارتی که در زمان پخت کیک وجود دارد، قرص ها حتما از بین می فرایند یا تغییر شکل می دهند.

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات ایران در پاسخ به اینکه تاکنون چقدر کیک آلوده به قرص از بازار جمع آوری شده است، اظهار کرد: تاکنون بیشتر گزارشات در شبکه های مجازی بوده و چند گزارش هم از وجود قرص در کیک از مدارس رسیده که به گفته مسئولان آموزش و پرورش، این کیک ها خارج از بوفه مدارس خریداری شده است.

مغازه ای در ادامه از مصرف نمایندگان کیک های خوراکی خواست به بسته بندی کیک ها دقت نمایند که حتماً از خود شرکت های فراوریی، شبکه توزیع قانونی و در فروشگاه معتبر توزیع شده باشند و بسته بندی آن ها سالم باشد.

مغازه ای با بیان اینکه وزارت بهداشت بروز هرگونه مسمومیت در اثر استفاده از این قرص ها را تکذیب نموده است، گفت: بحث قاچاق به عنوان هدف جاسازی قرص در کیک ها مطرح نیست، چرا که تاکنون آزمایش ها نشان داده قرص های جاسازی شده، قرص های معمولی خانگی بوده و اثری از ترامادول و راوانگردان در آن ها پیدا نشده است.

به گزارش علی بلاگ، در روزهای گذشته عکس و فیلم هایی مبنی بر وجود قرص در کیک های بسته بندی منتشر شد که در پی آن صبح دیروز (شنبه) کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، با تاکید بر این که این قرص ها پس از فراوری و در مرحله عرضه داخل کیک ها گذاشته شده ، موارد مطرح شده جاسازی قرص در کیک ها را مربوط به بیش از 10 شرکت فراوری کیک بیان نمود و گفت که قاعدتا این که یک جسم خارجی در خط فراوری بیش از 10 شرکت فراوری کیک خوراکی طی دو هفته و به صورت همزمان جاسازی گردد، آن هم به شکلی که این اتفاق متوجه یک یا دو استان باشد، قطعا مشکوک است و باید از مراجع انتظامی پیگیری گردد. نکته قابل توجه اما آن است که فراوری کیک نیز در همان استان ها صورت نگرفته و از خارج از این استان ها به آن جا وارد می گردد.

در این رابطه محمدرضا مرتضوی - رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی ایران - نیز با تاکید بر این که جاسازی قرص از نظر فنی نمی تواند در خط فراوری رخ داده باشد، از پلمب شدن چند انبار نگهدارنده کیک های آلوده به قرص اطلاع داد و گفت که اگر از این انبارها کیکی توزیع شده باشد، از بازار جمع آوری شده است.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد که عوامل توزیع کیک های حاوی قرص شناسایی شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جدیدترین اطلاعات درباره کیک های مشکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین اطلاعات درباره کیک های مشکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید