ترامپ بازرس کل وزارت خارجه آمریکا را اخراج کرد

به گزارش علی بلاگ، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا استیو لینیک بازرس کل وزارت خارجه آمریکا را اخراج کرد.

ترامپ بازرس کل وزارت خارجه آمریکا را اخراج کرد

به گزارش گروه بین الملل علی بلاگ، شبکه خبری سی ان ان روز شنبه با انتشار این خبر گزارش داد: ترامپ با ارسال نامه ای به نانسی پلوسی رئیس مجلس کنندگان آمریکا از برکناری لینیک از سمت بازرس کل وزارت خارجه آمریکا خبر داد، قرار است ظرف 30 روز آینده این اخراج عملی شود.

استیو لینیک از مهرماه 1392 و در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما به این سمت منصوب شده بود.

تارنمای این رسانه خبری آمریکایی نوشت: اخراج لینیک از این سمت یکی از تاره ترین اخراج مقام ها در دولت ترامپ در سمت های ناظر و دیدهبان است که صورت می گیرد.

سی ان ان در ادامه نوشت: اخراج روز گذشته لینیک نمایانگر حمله ترامپ به مناصب نظارتی دولت فدرال آمریکا قلمداد می شود.

این شبکه خبری آمریکایی افزود: ترامپ بارها خصومت ورزی خود علیه سِمت های دولتی مستقل نظارتی را بروز داده است، بخصوص افرادی که در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما منصوب شده اند، ترامپ این افراد را به دولت در سایه (ِ Deep State) که علیه وی اقدام می کنند، متهم کرده است.

بنابراین گزارش وزارت خارجه آمریکا ضمن تایید خبر برکناری لینیک، اعلام نمود که قرار است استفان آکارد یکی از دوستان و متحدان مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا که در دوران فرمانداری پنس در ایالت ایندیانا زیر نظر وی، رئیس شورای اقتصادی آن ایالت بود به جای لینیک منصوب شود.

ترامپ در 18 فروردین 1399 گلن آلن فاین (Glenn Alan Fine) بازرس کل وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) که وی نیز از سوی باراک اوباما دراین سمت منصوب شده بود، اخراج کرد.

شمار مقام هایی که در تمامی وزارتخانه ها و سمت های مختلف کاخ سفید از بدو ریاست جمهوری دونالد ترامپ اخراج شده اند در تاریخ ریاست جمهوری آمریکا بی سابقه بوده و کارشناسان و ناظران سیاسی آن را به بی ثباتی دولت ترامپ تفسیر کرده اند.

تا به امروز افرادی همچون رکس تیلرسون وزیرخارجه سابق آمریکا، جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی، جیمز متیس وزیر سابق دفاع، جف سشنز وزیر سابق دادگستری، جان کلی (John F. Kelly) وزیر سابق امنیت ملی آمریکا هریک بر اثر فشارهای ترامپ تحت عنوان استعفا از سمت های خود برکنار شدند.

هم اکنون نیز برخی خبرها از قصد ترامپ مبنی بر برکنار مایک پمپئو به گوش می رسد.

روزنامه واشنگتن پست 26 اردیبهشت ما در خبری نوشت: دونالد ترامپ به تازگی مایک پمپئو را برای ترک وزارت امور خارجه آمریکا و حضور در انتخابات مجلس سنا تشویق کرده است.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه نوشت: اما پمپئو درخواست ترامپ برای حضور در انتخابات مجلس سنا را رد کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ بازرس کل وزارت خارجه آمریکا را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بازرس کل وزارت خارجه آمریکا را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید