اینترپل کلاهبردار میلیارد دلاری را تحویل ایران داد

به گزارش علی بلاگ، رئیس پلیس بین الملل ناجا از بازداشت فردی به اتهام یک میلیارد دلار کلاهبرداری معادل 25 هزار میلیارد تومان اطلاع داد.

اینترپل کلاهبردار میلیارد دلاری را تحویل ایران داد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزای دانشجو، سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس بین الملل ناجا گفت: در پی اعلام مقامات قضائی مبنی بر اینکه فردی به اتهام جعل، استفاده از اسناد غیر واقعی و تحصیل مال نامشروع به مبلغ بیش از یک میلیارد دلار، کلاهبرداری و هم اکنون در خارج از کشور اقامت دارد، موضوع دستگیری وی در دستور کار ماموران پلیس بین الملل ناجا نهاده شد.

رئیس پلیس بین الملل ناجا شرح داد: این متهم به همراه دیگر همدستان خود با تشکیل چند شرکت هم گروه در داخل و خارج از کشور و با مراجعه به نظام بانکی و ارائه اسناد جعلی و صوری تسهیلات ارزی و ریالی کلانی را به مبلغ 25 هزار میلیارد تومان کلاهبرداری و به حساب وابستگان خود منتقل می کرد.

وی ادامه داد: در آنالیز های اولیه، تعیین شد، متهم پس از ارتکاب جرم به یکی از کشور های منطقه متواری شده است که پس از وصول درخواست مرجع قضائی ضمن هماهنگی با سازمان اینترپل علیه وی اعلان قرمز صادر شد.

سردار شیرزاد ضمن اشاره به کوشش ماموران اینترپل تهران در ردیابی و بازداشت این متهم و همچنین همکاری پلیس مهاجرت و گذرنامه گفت: متهم پس از بازداشت، جهت ادامه فرایند رسیدگی به پفراینده، تحویل مراجع قضائی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اینترپل کلاهبردار میلیارد دلاری را تحویل ایران داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترپل کلاهبردار میلیارد دلاری را تحویل ایران داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید