ایران خودرو لوگوی سمند را تغییر داد

به گزارش علی بلاگ، خبرنگاران : شرکت ایران خودرو در اقدامی تازه، از نام و نشان ایرانی بر روی سمند، به عنوان پرتیراژترین محصول خود استفاده کرده است.

ایران خودرو لوگوی سمند را تغییر داد

به گزارش علی بلاگ به نقل ازقطعه نیوز، این تصمیم مدت ها قبل توسط مدیران ارشد این خودروساز گرفته شده بود و قرار است در فاز بعدی بر روی همه محصولات ملی از جمله خانواده رانا، دنا، پروژهk132 و… که لوگوی تجاری ایران خودرو بر روی آنها نصب می شد، استفاده شود.

لوگوی جدید دناپلاس با حروف فارسی

مشابه همین اقدام در سال 1395 در شرکت سایپا و همزمان با عرضه خودرو ساینا صورت گرفت.حال با وجود اینکه ایران خودرو به تازگی این اقدام فرهنگی را عملیاتی کرده، موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که چرا این اقدام پس از گذشت دو دهه از تولید این محصول انجام می شود.

سبک معمول و قدیمی سمند با حروف انگلیسی

لوگوی قبلی سمند با حروف انگلیسی و لوگوی جدید با حروف و خط فارسی طراحی شده است. طراحی تایپوگرافی لوگوی سمند نیز، در سال 1381 توسط حسین زریاب انجام گرفته و در حال حاضر بر روی سمندهای تولیدی جدید که به مشتریان تحویل داده می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی مجدد و معرفی لوگوی جدید محصولات و یا حتی شرکت ها، اقدامی است که به طور رایج و معمول توسط خودروسازان بین المللی انجام می شود.

منبع: اقتصادنیوز

به "ایران خودرو لوگوی سمند را تغییر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران خودرو لوگوی سمند را تغییر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید