افغانستان، عبدالله: پامپئو برای میانجیگری نیامده بود؛ وعده های اشرف غنی غیرمسئولانه است

به گزارش علی بلاگ، عبدالله گفت که سفر وزیر خارجه آمریکا به کابل برای میانجیگری نبود و وعده های اشرف غنی برای جبران کاهش یک میلیارد دلاری آمریکا از منابع داخلی غیرمسئولانه و غیر واقع بینانه است.

افغانستان، عبدالله: پامپئو برای میانجیگری نیامده بود؛ وعده های اشرف غنی غیرمسئولانه است

به گزارش دفتر منطقه ای علی بلاگ، عبدالله عبدالله در یک کنفرانس خبری در قصر سپیدار گفت که سفر مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا برای میانجیگری نیامده بود و اما بر حل فوری بحران سیاسی-انتخاباتی افغانستان تاکید داشت.

عبدالله گفت که پامپئو به طرفین گفت که با فرمول حل بحران به کابل نیامده اما رهبران سیاسی افغانستان مسئولیت دارند یافتن راه حل بحران کنونی را دارند.

وی افزود که وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده که اگر تنش های سیاسی در افغانستان ادامه یابد کاهش یک میلیارد دلاری از کمک های آمریکا آخرین اقدام واشنگتن نخواهد بود.

عبدالله ادامه داد که پس از سفر پامپئو، برای حل اختلافات به دیدار غنی رفته و با کمال انعطاف پذیری موضوعات را مطرح کرده اما غنی انعطاف پذیری از خود نشان نداده است.

عبدالله همچنین اظهارداشت که برای انتها دادن به بحران جاری کشور آماده گفت وگو است زیرا ادامه این کشمکش ها به نفع افغانستان نیست.

وی با اشاره به اظهارات غنی مبنی بر جبران قطع یک میلیارد دلار از کمک های آمریکا از منابع داخلی نیز گفت که این وعده غیرمسوولانه و غیر واقع بینانه است.

عبدالله همچنین تاکید کرد: نباید هیچ نوع کوششی درباره سیاسی ساختن نیروهای امنیتی صورت بگیرد، هیچکس حق ندارد از نیروهای امنیتی در راستای برآورده ساختن اهداف سیاسی استفاده کند.

وی در رابطه با تیم مذاکره کننده با طالبان در مذاکرات بین الافغانی نیز گفت که این هیئت باید از تمام افغان ها نمایندگی کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افغانستان، عبدالله: پامپئو برای میانجیگری نیامده بود؛ وعده های اشرف غنی غیرمسئولانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، عبدالله: پامپئو برای میانجیگری نیامده بود؛ وعده های اشرف غنی غیرمسئولانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید