افتتاح چند کتابخانه در پایتخت کتاب ایران

به گزارش علی بلاگ، صابر سهرابی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس درباره برنامه های هفته کتاب در پایتخت کتاب ایران، اظهار کرد: با توجه به این که در سال 99 شیراز به عنوان پایتخت کتاب انتخاب و برای سال 1400 نیز تمدید شده، با همکاری اداره کل نهاد کتابخانه ها، کانون پرورش فکری بچه ها و شهرداری شیراز، اتفاقات خوبی را در این هفته رقم خواهیم زد.

افتتاح چند کتابخانه در پایتخت کتاب ایران

وی اضافه نمود: در بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جهوری اسلامی ایران بناست حدود 27 برنامه را در شهر شیراز و استان فارس برگزار کنیم. همچنین همه شهرها و روستاهای استان فارس نیز برنامه های متنوعی در این هفته درنظر دارند که اجرا خواهد شد.

سهرابی با اشاره به این که در اولین برنامه در روز افتتاحیه هفته کتاب در آرامگاه حافظ حضور خواهیم داشت و این هفته را با قرائت پیغام سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز می کنیم، اعلام کرد: پس از آن نیز افتتاح عظیم ترین کتابخانه جنوب استان فارس و فرهنگسرای استاد محمد بهمن بیگی را خواهیم داشت که با حدود 6 هزار جلد کتاب افتتاح شده و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ادامه داد: در ادامه این روز از تعدادی کتاب صوتی تهیه شده برای نابینایان و تعدادی کتاب پژوهشی که در سال 99 آماده شده، رونمایی خواهیم کرد. در بعدازظهر اولین روز هفته کتاب نیز با حضور استاندار، امام آدینه و مسئولان استانی و کشوری، کتابخانه ای را در شهر صدرا افتتاح خواهیم کرد. پس از آن نیز کلنگ زنی عظیمترین کتابخانه این شهر را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه شهر صدرا در یک سال قبل نیز به عنوان شهر دوستدار کتاب ایران معرفی گردید، گفت: خوشبختانه زیرساخت های کتاب و کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه در شهر صدرا با راهنمایی دستگاه های اجرایی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به خوبی شکل گرفته و این شهر جزو برترین شهرهای کشور انتخاب شد.

سهرابی اظهار کرد: در روزهای دیگر بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران نیز برنامه های متعددی داریم که در شهر شیراز و روستاها و شهرهای دیگر اجرا می گردد. این چهار برنامه ای است که با آغاز هفته کتاب اجرا و عملیاتی خواهیم کرد. با توجه به شرایط بیماری کرونا و شیوع آن که در شهر شیراز نیز به شدت در حال افزایش است با رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه های خود را برگزار خواهیم کرد.

بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 24 تا 30 آبان ماه 1399 با شعار دانایی؛ مانایی برگزار می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "افتتاح چند کتابخانه در پایتخت کتاب ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح چند کتابخانه در پایتخت کتاب ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید