اعلام آمادگی دولت مستعفی یمن برای مذاکرات مستقیم با انصارالله

به گزارش علی بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- ریاست جمهوری دولت مستعفی یمن گفت که آماده مشارکت در مذاکرات مستقیم با جنبش انصارالله است. این دولت همچنین موافقت خود را با گشودن فرودگاه صنعاء و بندر الحدیده و آتش بس از جانب انصارالله گفت.

اعلام آمادگی دولت مستعفی یمن برای مذاکرات مستقیم با انصارالله

به گزارش خبرگزاری علی بلاگ به نوشته روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم، عبدالله العلیمی، مدیر دفتر ریاست جمهوری دولت مستعفی یمن در کنفرانس خبری گفت که این دولت آماده مشارکت در مذاکرات مستقیم با جنبش انصارالله است و این دولت همچنین موافقت خود را با گگرددن فرودگاه صنعاء و بندر الحدیده و آتش بس از جانب انصارالله اعلام نموده است.

العلیمی اضافه کرد که این دولت نماینده ای در دیدارهای مسقط نداشته است.

وی مدعی شد که انصارالله مذاکرات اخیر تحت رهبری فرستادگان سازمان ملل و آمریکا در عمان جهت آتش بس را به شکست کشاند.

العلیمی شرح داد که دولت مستعفی با تمامی تلاش ها جهت توقف تنش ها موافقت کرد.

العلیمی گفت که دولت مستعفی با اجرای بخش سیاسی در توافق ریاض از ترس نابسامان شدن ارائه خدمات در عدن موافقت کرد.

وی گفت که دولت مستعفی بنا به دلایل ناشناخته در معرض عملیاتی از سوی شورای انتقالی جنوب (مورد حمایت امارات) قرار گرفت و ریاست دولت مستعفی با ریاض برای پشت سرگذاشتن اوضاع کنونی تلاش می کند.

این مقام دولت مستعفی شرح داد: عربستان این دولت و شورای انتقالی را به گفت وگو در ریاض برای بررسی تکمیل اجرای بندهای توافق امضا شده میان دو طرف دعوت کرده است و ما منتظر بازگشت شورای انتقالی به ریاض هستیم.

وی گفت که توافق ریاض شکست نخورده است، بلکه نیازمند حمایت و اجرای بندهای باقی مانده به خصوص در مورد بخش نظامی است.

العلیمی اضافه کرد: ما برای بازگشت دولت به عدن پس از عید فطر بعد از پایان بازدیدهای دولت در استان های یمن اهتمام داریم.

این مقام دولت مستعفی شرح داد که روابط میان دولت مستعفی و امارات ابعاد مختلفی از انسجام و همگرایی و تفاوت را در برخی از مواضع به خود گرفته است و این امر به اختلاف نظر در دیدگاه ها برمی گردد که گاهی به اختلاف نظر کلی رسیده است.

وی با بیان اینکه او یکی از افرادی است که نماینده ارتباط میان ریاست جمهوری مستعفی یمن و رهبران اماراتی بوده است، گفت که امیدوار است روابط به صورت گسترده تری بهبود یابد.

العلیمی اعلام نمود که درگیری ها در مأرب به کشته شدن حدود 2400 نفر از جانب دولت مستعفی و زخمی شدن حدود پنج هزار تن دیگر از ژانویه گذشته انجامیده است.

در مورد عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن که از اواسط 2015 در ریاض، پایتخت عربستان حضور دارد، العلیمی به بازگشت قریب الوقوع وی اشاره نکرد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "اعلام آمادگی دولت مستعفی یمن برای مذاکرات مستقیم با انصارالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی دولت مستعفی یمن برای مذاکرات مستقیم با انصارالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید