اعطای وام خرید مسکن تا سرانجام تیر

به گزارش علی بلاگ، تهران (پانا) - بانک تخصصی بخش مسکن از تمدید طرح پرداخت نیمی از سقف وام خرید مسکن تا سرانجام تیر امسال خبر داد.

اعطای وام خرید مسکن تا سرانجام تیر

بانک عامل بخش مسکن خاطرنشان کرد: این بانک به منظور کمک به خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه و تقویت قدرت خرید متقاضیان مسکن و همچنین به مناسبت سالروز تأسیس بانک از 25 دی ماه 1399 تا پایان تیر 1400 طرح اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده را ارائه کرده است.

اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده مذکور، مشمول درخواست هایی می شود که پیش نویس قرارداد (قولنامه) حداکثر تا تاریخ 31 تیر 1400 تنظیم و قرارداد های مذکور حداکثر تا تاریخ 31 مرداد 1400 در دفاتر اسناد رسمی ثبت شوند؛ بنابراین متقاضیان خرید مسکن با استفاده از تسهیلات ناشی از اوراق حق تقدم می توانند توسط طرح مذکور 50 درصد از تسهیلات درخواستی خود را بدون خرید اوراق و از محل بدون سپرده استفاده کنند؛ به نحوی که 50 درصد مبلغ تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و 50 درصد مابقی از محل منابع بدون سپرده باشد؛ به این ترتیب متقاضیان فقط برای نیمی از تسهیلات نیازمند خرید اوراق هستند.

به عنوان مثال: شخصی که در تهران قصد خرید واحد مسکونی را دارد در صورتی که از تاریخ صدور پروانه ساختمانی ملک مورد نظر حداکثر 25 سال سپری شده باشد مشمول تسهیلات 100 میلیون تومانی است؛ که برای استفاده از این مقدار تسهیلات صرفاً لازم است برای 50 میلیون تومان از آن اوراق خریداری کرده و 50 میلیون تومان باقی مانده را از بانک مذکور و از محل بدون سپرده دریافت کند.

شرایط تسهیلات

اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف های قابل پرداخت از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، با توجه به شهر پرداخت می شود.

نرخ سود تسهیلات بدون سپرده: در حال حاضر 18 درصد

مدت بازپرداخت تسهیلات بدون سپرده: حداکثر 60 ماه (5 ساله)

نرخ سود و مدت بازپرداخت مقداری از تسهیلات که از محل اوراق ممتاز تأمین می شود مطابق با تسهیلات از محل اوراق محاسبه می شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اعطای وام خرید مسکن تا سرانجام تیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای وام خرید مسکن تا سرانجام تیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید