استعفای وزیر بهداشت نیوزیلند، دلیل: سفر به ساحل در دوران کرونایی

به گزارش علی بلاگ، وزیر سابق بهداشت نیویلند: برایم روشن است که ادامه کار من در این مقام، توان کلی دولت برای مقابله با بیماری کووید-19 را کاهش می دهد/ نیوزیلند به دلیل موفقیت در مقابله با ویروس کرونا مورد تحسین جهانیان قرار گرفته است.

استعفای وزیر بهداشت نیوزیلند، دلیل: سفر به ساحل در دوران کرونایی

وزیر بهداشت نیوزیلند به دلیل نقض قوانین قرنطینه و رانندگی در حاشیه دریا کناره گیری کرد.

به گزارش علی بلاگ به نقل از رویترز، دیوید کلارک وزیر بهداشت نیوزیلند به دلیل حذف زودهنگام راه کارهای محافظتی در برابر ویروس کرونا و اعلام شکست این بیماری مورد انتقاد بسیار نهاده شد و استعفاداد.

وزیر بهداشت نیوزیلند همچنین به دلیل نقض قوانین قرنطینه در اوایل امسال مورد انتقادهای تند نهاده شد. او در اوایل امسال میلادی با خانواده خود به یک سفر ساحلی رفت و کمی بعد در یک پیست دوچرخه سواری کوهستانی رانندگی کرد.

دیوید کلارک وزیر بهداشت نیوزلند استعفای خود را تائید کرد/ عکس: news.sky

کلارک که ماه های قبل مرد شماره 2 دولت نیوزیلند بود در یک کنفرانس مطبوعاتی در ولینگتون گفت: برایم کاملا روشن است که ادامه کار من در این مقام، توان کلی دولت برای مقابله با بیماری کووید-19 را کاهش می دهد.

نیوزیلند به دلیل موفقیت در مقابله با ویروس کرونا مورد تحسین جهانیان واقع شده است.

این کشور تا کنون از شناسایی 1528 مورد مبتلا به کرونا و 22 جان باخته خبر داده است. در ماه گذشته نیز مقامات، نیوزیلند را بدون ویروس خواندند.

جسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند که پیشتر با درخواست وزیر بهداشتش به دلیل واکنش خوب به پاندمی (بیماری همه گیر) مخالفت نموده بود، این بار موافقت خود با این تصمیم را اظهار داشت.

نظرسنجی های اخیر نشان داد که حزب کارگر آردرن در صندلی بالاتری نسبت به حزب ملی اصلی ترین رقیب خود برای پیروزی در انتخابات سراسری 19 سپتامبر واقع شده است اما اعتماد عمومی به دولت او به دلیل بعضی اشتباهات کاهش یافته است.

آردرن در اوایل ماه ژوئن اظهار داشت نیوزیلند ویروس کرونا را به صورت قطعی شکست داده است. او محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی را حذف کرد و در خصوص احتمال بروز موارد جدید در این کشور هشدار داد.

چند روز بعد از این اعلام، تعیین شد ورود دو زن بریتانیایی به این کشور ویروس را بار دیگر وارد نیوزیلند نموده است. مقامات مسئول به دلیل دلسوزی برای این دو زن اجازه دادند تا قرنطینه را زودتر از موعد ترک نمایند و به ملاقات والدین در حال مرگ خود بروند. جواب آزمایشات بعدی نشان داد هر دوی این افراد به ویروس کرونا مبتلا هستند.

در این کشور هنوز هیچ مورد داخلی شناسایی نشده است. اما 22 مورد مبتلا از خارج وارد نیوزیلند شده اند.

آردرن تا انتخابات ماه سپتامبر کریس هیپکینز وزیر آموزش را به عنوان سرپرست موقت وزارت بهداشت منصوب کرد.

--

منبع: عصر ایران

به "استعفای وزیر بهداشت نیوزیلند، دلیل: سفر به ساحل در دوران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای وزیر بهداشت نیوزیلند، دلیل: سفر به ساحل در دوران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید