اسامی پذیرفته شدگان بدون آزمون دکتری روزانه دانشگاه علامه اعلام شد

به گزارش علی بلاگ، اسامی پذیرفته شدگان بدون آزمون دانشجویان دانشجوی دوره روزانه برای سال تحصیلی 1400-1401 دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد.

اسامی پذیرفته شدگان بدون آزمون دکتری روزانه دانشگاه علامه اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه علی بلاگ، دانشگاه علامه طباطبایی گفت که بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره تحصیلی دکتری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی 1401-1400 در رشته های بدون شرکت در آزمون، دانشجوی دکتری می پذیرد.

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت از یکی از دانشگاه های دولتی داخل کشور، کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه، انتشار حداقل یک گزارش مقاله علمی پژوهشی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ مستخرج از انتها نامه، داشتن میانگین کل 16 و یا بالاتر در مقطع کارشناسی و معدل 17 در تمامی رشته ها از جمله شرایط پذیرش در رشته های بدون آزمون دوره دکتری دانشگاه علامه طباطبایی اسم شده است.

بعلاوه از دیگر شرایط پذیرش این است که بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.

بر این اساس چنانچه متقاضیان، دارای مدرک زبان معتبر باشند، مطابق با جدول شماره 4 امتیاز لازم را کسب خواهند کرد. متقاضیانی که فاقد مدرک زبان هستند، می توانند در این فراخوان شرکت نمایند؛ بنابراین امتیاز مدرک زبان را کسب نخواهند کرد. این افراد در صورت پذیرش و قبولی نهایی، باید تا قبل از آزمون جامع دکتری، مدرک زبان معتبر خود را با کسب حد نصاب لازم مطابق با ضوابط و مقررات دانشگاه ارائه نمایند.

اسامی پذیرفته شدگان بدون آزمون دانشجویان دانشجوی دوره روزانه برای سال تحصیلی 1400-1401 دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد.

حداکثر 20 درصد ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی - پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه علامه طباطبایی به پذیرش بدون آزمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.

مصاحبه ها همزمان با مصاحبه پذیرفته شدگان کنکور انجام خواهد شد، لذا اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد و کلیه فرایند های ثبت نام به صورت الکترونیک خواهد بود.

دانش آموختگان حداکثر تا دو سال پس از فراغت از تحصیل می توانستند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند، لذا داوطلبانی که در نیم سال اول سال تحصیلی 98-97 و قبل از آن فارغ التحصیل شده بودند، به هیچ وجه مجاز به شرکت در این فراخوان نشدند.

دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، دولتی غیرانتفاعی، پیغام نور، جامع علمی کاربردی و بعلاوه دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس خودگردان، مجاز به ورود بدون آزمون به دوره دکتری این دانشگاه نیستند؛ بنابراین در صورت شرکت، از فرایند پذیرش حذف خواهند شد.

اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد می باشد. بدیهی است در صورت عدم تطابق رشته کارشناسی ارشد با رشته مورد تقاضا، متقاضی از فرایند پذیرش حذف خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اسامی پذیرفته شدگان بدون آزمون دکتری روزانه دانشگاه علامه اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی پذیرفته شدگان بدون آزمون دکتری روزانه دانشگاه علامه اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید